مسابقات مقدماتی جام جهانی: برزیل بدون نیمار برای پیروزی مقابل ونزوئلا می جنگد


روبرتو فیرمینو ، مهاجم لیورپول ، مهمترین گل را زمانی زد که برزیل جمعه در یک مقدماتی جام جهانی ونزوئلا را که کاملاً سازمان یافته اما محدود بود ، بدست آورد. پس از تلاش داروین مکیس ، مدافع ونزوئلا برای پاکسازی پاس اورتون از ریبیرو که چند متری او بود ، فیرمینا در دقیقه 66 در سائو پائولو از بن بست خارج شد. شانزدهمین گل فیرمین در 47 بازی برای سلکائو برای حفظ رکورد 100 درصدی وی در مقدماتی جام جهانی 2022 کافی بود.

بوق تجاری

برزیل پیش از این بولیوی (5: 0) و پرو (4: 2) را شکست داده و در مرحله مقدماتی آمریکای جنوبی با آرژانتین دوم شده است.

ونزوئلا که دو بازی مقدماتی خود را از دست داد ، مصمم بود که در هنگام استراحت در ورزشگاه متروک موروبی ، مانع نگه داشتن و عقب نگه داشتن برزیلی ها شود.

میزبان کار نیمار مصدوم را در خط میانی از دست داد ، اما حتی با حمله فیرمین ، گابریل ژسوس و ریچاردسون ورزشی ، آنها نتوانستند راهی برای دفاع عظیم ونزوئلا در نیمه اول پیدا کنند.

ریچاردسون توپ را در تور دروازه قرار داد ، اما هنگامی که فیرمین اعتراف کرد آفساید است ، جشن مهاجم اورتون کوتاه شد.

علی رغم تمام فشارهای برزیل ، ویلکر فارینز کار کمی در دروازه ونزوئلا انجام داده بود ، اما این دروازه بان با یک سیو پرش کرد تا ریباند فیرمین را نیمه ساعت قبل از بین ببرد و مهاجم لیورپول کرنر حاصل را به سمت راست هدایت کند.

با مالکیت 75 درصدی ، اما نداشتن ایده در حمله ، بیشتر تهدیدهای برزیل به سمت چپ بود و در این موقعیت بود که آنها در دقیقه 32 بهترین موقعیت خود را به دست آوردند. رنان لودی از اتلتیک مادرید صلیب را شکست داد و گابریل ژسوس و سپس ریچاردسون در موقعیت تمام عیار نتوانستند به یک گل پر زرق و برق تبدیل شوند.

تنها تهدید ونزوئلا از طریق دستیابی به موفقیت جفرسون ساتلدو چپ دست بود که صلیب وی برای سلیمان رونوند توسط مارکینوس هک شد.

روناند ، سابق وست برومویچ ، که اکنون در باشگاه چینی سوپرلیگ دالیان حرفه ای معامله می کند ، در غیر این صورت وقتی مشغول وظایف دفاعی نبود ، چهره جدا شده ای را قطع کرد.

دروازه بان منچستر سیتی ، که در طول مسابقه به سختی توپ را لمس می کرد ، سریع واکنش نشان داد و توپ را برگشت داد ، زمانی که رونان برای مدت کوتاهی دروازه برزیل را به مرگ تهدید کرد.

روملوس اوترا ، ستاره قرنتیان ونزوئلا هنگامی که در هنگام مصدومیت 25 متر ضربه ایستگاهی روی دروازه ادرسون زد ، تنها موقعیت واقعی را در ونزوئلا از دست داد.

مربی برزیلی مضطرب تیتوس دید که تیمش چقدر بد اختراع نیمار را از دست داد.

ستاره پاری سن ژرمن که در مسابقه ماه گذشته لیگ قهرمانان از ناحیه ران دچار آسیب دیدگی شد ، همچنین قرار است دیدار روز سه شنبه مقابل اروگوئه در مونته ویدئو را از دست بدهد.

بالا رفته

ونزوئلا روز سه شنبه میزبان شیلی جدیدی در کاراکاس است.

سریع خوزه پیشیرو احتمالاً ناراحتی خود را حفظ خواهد کرد زیرا او تنها تیم آمریکای جنوبی است که هرگز به جام جهانی راه پیدا نکرده است.

مباحث ذکر شده در این مقاله