مرد بنگلادشی به جرم تهدید شکیب الحسن به مرگ به دلیل افتتاح کالی پوجا دستگیر شد


روز سه شنبه ، پلیس بنگلادش مردی را که ظاهراً تهدید به کشتن کریکت همه جانبه شکیب الحسن به دلیل افتتاح پندل Kali-Puja در کلکته می کرد ، دستگیر کرد ، حتی اگر کریکت ساز عذرخواهی کرد و گفت که او فقط برای مدت کوتاهی به این پست پیوسته است. گروه مشترکی از یک گردان عمل سریع نخبگان (RAB) و پلیس پس از 24 ساعت شکار گسترده انسان ، محسن تالوکدار 28 ساله را از منطقه جنوب شرقی Sunamanj دستگیر کردند. یک افسر پلیس آشنا به توسعه ، PTI ، گفت: “او اکنون در بازداشت ما است و منتظر ادامه دادگاه است.”

بوق تجاری

پس از ویروسی شدن تصویری با کریکت در برنامه ای در Kamkata Club Amra Sobai در کلکته ، تالوکدار یکشنبه شب به طور زنده در فیس بوک قرار گرفت و یک قمه بزرگ در دست داشت ، و شکیب را تهدید به قتل کرد که ادعا کرده است. با افتتاح این مراسم در پوجا ، پایتخت بنگال غربی ، به احساسات مذهبی خود آسیب رساند.

صبح زود ، تالکودار تهدید را برطرف کرد و در ویدئویی دیگر در شبکه های اجتماعی عذرخواهی کرد و سپس مخفی شد. او بعداً در منطقه Sunamanj در نزدیکی یافت شد. پیش از این ، همسرش برای بازجویی بازداشت شد.

مرد 33 ساله کریکت در پست فیس بوکی خود مراسم تحلیف puja puja را تکذیب کرد. به گفته وی ، توسط شهردار کلکتا فیرهاد حکیم افتتاح شد.

“رسانه ها ، شبکه های اجتماعی در همه جا تحت تأثیر این واقعیت قرار گرفتند که من برای افتتاح مراسم پوجا به کلکته رفتم ، که دلیل اصلی دیدار من این نبود و من پوجا را باز نکردم.

شکیب روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: “این بوجرا توسط فرهاد حکیم ، شهردار کلکتا افتتاح شد. در کارت دعوت من به وضوح قید شده بود که من مهمان اصلی پوجا نبودم.”

شکیب گفت که او چندین سال در کلکته رایدر برنامه اجرا کرده بود ، “مردم آنجا من را می شناسند و دوست دارند و مرحله ای که برنامه من در آن برگزار شد کنار یک پوجا-پاندالا بود ، اما هیچ مسئله مذهبی مورد بحث قرار نگرفت.”

“در حالی که داشتم به ماشین برمی گشتم ، مجبور شدم از یک پاندالا عبور کنم ، زیرا سایر راههای خروج مسدود شده بود. در آنجا برای چند ثانیه متوقف شدم و به درخواست جمعیت و برگزارکنندگان ، شمعی روشن کردم که اکنون احساس می کنم اشتباه کرده ام” – او گفت.

با این وجود ستاره کریکت نیز عذرخواهی کرد و گفت که “او یک مسلمان تمرین کننده است و همیشه به دنبال پیروی از آداب و رسوم مذهبی است (و) لطفا اگر من کار اشتباهی انجام دادم مرا ببخش”.

پنجشنبه گذشته ، شکیب برای اهداف تجاری به کلکته رفت و بعداً در جشنواره کالی پوجا در منطقه کاکورگاچی کلکتا از او عکس گرفت.

بالا رفته

بر اساس گزارش رسانه ها ، پریش پل ، کنگره Trinamool MLA ، که سازمان دهنده اصلی مرحله When Puja در کلکته بود ، گفت که شکیب اصلاً puja puja را باز نکرد و او فقط روی صحنه رفت ، به حاضران خطاب کرد و شمع روشن کرد.

کلوپ Amra Sobai در کلکتا از هفت سال گذشته میزبان خیابان Kali Puja است.

مباحث ذکر شده در این مقاله