مارادونا 60 ساله می شود ، او آرزو دارد یک تیم انگلیس دیگر را بکشد – فوتبال

آرزوی دیگو مارادونا در 60 سالگی – مثل هرگز گستاخانه – گلزنی دیگر برابر انگلیس – این بار با دست راست.

در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 1986 ، معروف ترین – و بدنام ترین – گل بزرگ آرژانتین به تور دروازه رسید. او به “دست خدا” معروف شد. مارادونا در مصاحبه با مجله فرانس فوتبال که این هفته منتشر شد ، گفت: “من آرزو دارم که یک گل دیگر به انگلیسی بزنم ، این بار با دست راست.”

مارادونا که طی روزهای اخیر پس از تماس با مردی که سیستم ویروس کرونا را نشان می داد در خانه منزوی شده است ، روز جمعه 60 ساله شد.

او این گل بدنام را در حالی که 26 ساله بود به انگلیس زد و درست جلوی دروازه بان پیتر شیلتون پرید و توپ را به تور دروازه زد. در همان بازی ، مارادونا نیمی از تیم ملی انگلیس را سپری کرد و دوباره گلی به ثمر رساند که یکی از بهترین گلهای تاریخ محسوب می شود.

آرژانتین در این بازی 2-1 پیروز شد و همچنین جام جهانی را از آن خود کرد. این تیم چهار سال بعد در ایتالیا به فینال برگشت اما در فینال مغلوب آلمان غربی شد.

مارادونا از زمان اوج بازیگری خود همچنان بحث برانگیز است ، او از جام جهانی 1994 آمریکا به دلیل دوپینگ به خانه فرستاده شد و بعداً به عنوان مربی از بازی کنار رفت.

اولین شغل مهم مربیگری وی در تیم ملی آرژانتین بود. تیم او به یک چهارم نهایی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی صعود کرد ، اما سپس مقابل آلمان 4-0 شکست خورد و همچنین در مکزیک و خاورمیانه طلسم شد.

مارادونا در حال حاضر مربی بدنسازی La Plata در زادگاه خود آرژانتین است.

در سال 2000 ، فیفا جایزه بهترین بازیکن قرن 20 را بین مارادونا و پله به اشتراک گذاشت. مارادونا رای گیری را به صورت آنلاین به دست آورد و بزرگترین بازیکن برزیلی توسط اعضای فیفا انتخاب شد.

در همان سال مارادونا با مشکلات قلبی در بیمارستان بستری شد و چهار سال بعد. وی می گوید بیش از یک دهه است که از داروها استفاده نکرده است ، اما اخیراً پزشک شخصی وی گفته است که مارادونا هنوز با الکل مبارزه می کند.

در جشن تولد صلیب سرخ بزرگ آرژانتین گفت که 10 پیراهن “مارادونا” را برای امور خیریه به حراج می گذارد.