لوئیس همیلتون در سال 2021 دوباره مقاومت در برابر “نسل جدید” را کنار گذاشت


فصل آینده ، لوئیس همیلتون و تیم مرسدس او با عزم جدی برای رقبای هشتم عنوان قهرمانی جهان ، که مشتاق علاقه به حقوق بشر و رفاه جهانی است ، با عزم جدی جدید رقبا روبرو می شوند. پس از یک فصل وحشتناک که در آن آنها نتوانستند یک پیروزی ثبت کنند ، مشهورترین تیم فرمول یک ، فراری ، سرمایه گذاری زیادی را در این ریباند انجام خواهد داد ، در حالی که ردبول ، که نزدیک ترین به مرسدس بود ، به دنبال سازگاری و سرعت بیشتر برای کاهش فاصله است. .

بوق تجاری

برای قهرمان هفت بار تازه تاجگذاری شده ، این به معنای یک چالش سخت دیگر برای تاج او از سوی “نسل جدید” رانندگان به رهبری ماکس ورستاپن و چارلز لکلرک است که سعی در مطابقت با کمال و سرعت بی امان او داشتند.

روز یکشنبه ، هر دو مرد جوان قربانی جوانی نسبی خود شدند و اشتباهاتی را مرتکب شدند ، و همیلتون ، با استفاده کامل از تجربه و بلوغ خود ، یک پیروزی چشمگیر را تجربه کرد که قبلا بعید به نظر می رسید.

رقیب و دوست قدیمی همیلتون ، سباستین وتل ، قهرمان چهار دوره ، همچنین می تواند تهدیدی برای تیم جدید خود استون مارتین باشد اگر پتانسیل نشان داده شده در سال جاری توسط تجهیزات اسبق مسابقه قبلی. سرخیو پرز که قرار است ماه آینده جای خود را به وتل واگذار کند ، یکشنبه بعد از فراری دوم شد.

با این حال ، محتمل ترین سناریو تکرار برتری بریتانیایی با “مرسدس” در بالا و هم تیمی والتر بوتاس است که یک بار دیگر عنوان قهرمانی را ادعا کرد.

مخالفان آنها ممکن است از نزدیک با آنها کار کنند ، اما با توجه به بسته قوانین جدیدی که قرار است در سال 2022 منتشر شود ، بعید است فصل آینده همان فرصت را برای تنظیم مجدد فراهم کند.

مرسدس نیز وقتی مارسها دوباره در ملبورن شروع می شود و آینده ممکن است آسیب پذیر باشد به آینده نگاه می کند ، اما در همیلتون همانطور که یک بار دیگر جایزه بزرگ ترکیه ثابت کرد ، آنها بدون توجه به سن در بسته F1 دارای یک آس هستند.

از زمانی که در سال 2016 مقابل نیک روزبرگ ، هم تیمی خود ، از دست دادن این عنوان بهبود یافت ، همیلتون چهار قهرمانی پیاپی را پشت سر گذاشت و به بزرگترین قهرمان این ورزش تبدیل شد.

– “فقط شروع کن” –

پیروزی خیانت آمیز وی از مقام ششم در تور استانبول یکی از بهترین ها بود و رکورد دیگری را نیز به دست آورد که قبلاً در اختیار مایکل شوماخر بود: بیشترین پیروزی خلبانان با همان تیم – 73 پیروزی.

آلمانی 72 بار با فراری به پیروزی رسیده است ، اما همیلتون در همان روزی که عنوان کلی را به تساوی کشانده بود ، این امتیاز را پشت سر گذاشت و باعث شد 26 مسابقه کمتر شود. همچنین این رکورد بیشترین برد ، قطب ، سکوها و امتیازات را در اختیار دارد.

ورستاپن ، که به عنوان یکی دیگر از بزرگان این ورزش شناخته می شود ، اعتراف کرد که پس از آخر هفته شخصی خود ، شواهد و مدارک به افتخار انگلیسی ، تأیید کرد که او به کار خود ادامه می دهد.

روز یکشنبه ، همیلتون هشدار داد که احساس می کند “تازه شروع کرده است” و توضیح داد که جنبش سیاه زندگی به او انرژی و هدف می بخشد.

در 35 سالگی ، او به عنوان اولین و تنها قهرمان ورزش سیاه خود ، چهره ، صدا و ضمیر F1 شده است و از این پلتفرم برای پشتیبانی از چالش هایی استفاده می کند که وعده های تغییر در این سال را فراهم کرده است.

وی در شبکه های اجتماعی گفت: “من نه تنها تمایل به پیروزی در پیست ، بلکه همچنین تمایل به کمک به ورزش و دنیای ما برای تبدیل شدن به تنوع و فراگیری بیشتر است.”

“من به شما قول می دهم که مبارزه برای تغییر را متوقف نخواهم کرد. ما یک راه طولانی در پیش داریم ، اما من به تلاش برای برابری در ورزش خود و جهان بزرگی که در آن زندگی می کنیم ادامه خواهم داد.”

هم تیمی سابق وی ، جانسون باتون ، قهرمان 2009 ، معتقد است که تمایل ورزشی برای ادامه برد و شکستن رکوردها به همیلتون نیز دامن خواهد زد.

بالا رفته

وی به Sky Sports گفت: “او می خواهد بیش از هر کس دیگری جام جهانی را بدست آورد و من مطمئن هستم که آن را دوست دارم. “رانندگان همیشه می گویند” ما به اعداد نگاه نمی کنیم ، مقایسه نمی کنیم “، اما اگر عناوین جهانی یکسانی داشته باشید همیشه می خواهید خود را با مایکل شوماخر مقایسه کنید.

“این دو نفر افراد خارق العاده ای هستند ، از نظر شخصیت و روش مسابقه بسیار متفاوت هستند ، اما از استعداد کمتری برخوردار نیستند. لوئیس در مکان مناسب برای شکستن رکورد مایکل قرار دارد و من واقعاً فکر می کنم که او سال آینده باشد.”

مباحث ذکر شده در این مقاله