لوئیس همیلتون: “برای پسری از شورای مجلس بد نیست”


لوئیس همیلتون هنگامی که رکورد مایکل شوماخر را با هفت عنوان قهرمانی جهان در روز یکشنبه مقایسه کرد ، موقعیت خود را به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان فرمول یک تقویت کرد – این یک موفقیت خارق العاده برای پسری است که در شرایط فروتن بزرگ شده است. پیروزی در استانبول – 94th در زندگی حرفه ای او – به او اجازه داد عنوان 2020 را به مسابقات قهرمانی 2008 ، 2014 ، 2015 ، 2017 ، 2018 و 2019 اضافه کند. پسر یک پدر سیاه پوست و یک مادر سفیدپوست که پدر و مادرشان در جوانی طلاق گرفتند همیلتون 35 ساله در یک مجتمع مسکونی شهری بزرگ شد. پدرش آنتونی در یک زمان سه شغل کار می کرد تا بتواند هزینه پسران مسابقه پسرش را در کارتینگ پسرش تأمین کند.

بوق تجاری

سفر همیلتون بدون امتیاز و بدون تجمل بود ، اما از همان کودکی آشکار بود که او دارای سرعت بسیار خوب و غرایز طبیعی یک مسابقه دهنده متولد است.

در سال 1995 ، در سن 10 سالگی ، با کت و چکمه هایی که از سلف خود به عنوان قهرمان کارتینگ انگلیس قرض گرفته بود ، به یک مراسم درخشان جایزه در لندن رفت و در آنجا با رون دنیس ، رئیس وقت مک لارن دیدار کرد.

او یک امضا خواست و به او گفت: “روزی می خواهم برای تو بجنگم.” دنیس پاسخ داد: “نه سال دیگر با من تماس بگیرید و من برای شما قرارداد می بندم.”

“عطارد ، طوفانی”

جسور ، مصمم و فردی ، او در اولین فصل ضبط خود تقریباً موفق به کسب این عنوان شد ، از اولین بازی خود در ملبورن با 9 سکو متوالی پیمایش کرد و با سرعت و سبک خود تاسیسات را به لرزه درآورد.

در داخل و خارج از پیست او سریع ، کمی سرحال و گاهی پر سر و صدا بود و ترکیب منجر به یک رقابت شدید با هم تیمی و قهرمان دو دوره فرناندو آلونسو در مک لارن شد.

این نشانه ای از سختی کار برای همه هم تیمی های آینده اش بود ، زیرا همیلتون که به سختی عنوان 2007 را از دست داد ، در سال 2008 با پایان چشمگیر در مقام پنجم در برزیل به پیروزی بازگشت.

او همچنین وقتی مک لارن نتوانست سباستین وتل و ردبول را که از سال 2010 تا 2013 چهار قهرمانی پیروزمندانه داشتند ، تا زمان رفتن همیلتون به مرسدس ، نتوانست شکست دهد.

با فرار از رژیم دنیس و پدرش ، همیلتون در “مرسدس” با هم تیمی خود نیک روزبرگ ، دوست رقیب خود در کارتینگ ، آزادی یافت.

این امر به همیلتون این امکان را داد تا با تصاحب عنوان با سبک زندگی ترانس آتلانتیک ، در آمیختن با نوازندگان و “مدگرایان” خود را ابراز کند.

او نسبت به هر وظیفه ای اطاعت از شرایط ، عشق ضعیفی از خود نشان داد و برای بسیاری از ناظران ، دوباره احساس طراوت و تنوع به عنوان قهرمانی در سال 2014 و 2015 به ورزش خود بخشید.

روزبرگ در سال 2016 قانون برتری همیلتون را نقض کرد و سپس استعفا داد و سلطه را بر عهده انگلیسی گذاشت.

جنسون باتون ، هم تیمی سابق وی در مک لارن ، سرعت خالص همیلتون را خلاصه کرد و گفت: “برای من در یک دور فکر نمی کنم کسی به سرعت لوئیس باشد و فکر نمی کنم که “

“هرگز راضی نیستم”

این سرعت که همیشه یک استعداد طبیعی بوده است ، در فصول اخیر به دلیل نگرش بالغ تری نسبت به کار او به عنوان رهبر تیم بوده است.

رهبر تیم مرسدس ، توتو ولف یک بار خلاصه کرد: “او هرگز خوشحال نیست. او هرگز راضی نیست. او هرگز از جایی که به عنوان یک مسابقه و یک مرد حضور دارد خوشحال نیست.”

با کسب این مهم به عنوان مشهورترین سفیر ورزش خود ، علاقه همیلتون به مسائل اجتماعی بیشتر افزایش می یابد.

فصل گذشته ، او شروع به ابراز نگرانی از محیط زیست کرد و با استفاده از اینستاگرام ناامیدی زودگذر در جهان یافت و گفت این سیاره “مکانی خراب” است و احساس کرد می خواهد “تسلیم شود”.

این اظهار نظر ، از جمله افشاگری در مورد سبک زندگی وگان وی ، منجر به این واقعیت شد که مردی که به طور مکرر از جت های شخصی استفاده می کرد و ورزش می کرد ، بعید به نظر می رسد که قدرت سبز وی را به ریا تزویر کند.

وی در مقابل گفت: “من فقط یک مرد هستم”. “مثل همه ، ما روزها فراز و نشیب داریم. این چیزی است که من واقعاً سعی در انتقال آن داشتم.”

در این سال ، وی به دنبال تنوع بیشتر در محل جابجایی بود و حمایت صوتی وی از جنبش Black Lives Matter را برانگیخت.

شغل شخصی وی و انگیزه خود برای ابراز وجود و آزادی ، مشاوره او را برای رانندگان جوان شکل داده است.

وی گفت: “آنچه كه من قطعاً می توانم به هر كودكی كه سعی در پریدن دارد توصیه كنم این است كه به سخنان افرادی كه به شما می گویند شما به یك مربی ذهنی احتیاج دارید و یا به شخصی كه به شما در كنترل ذهن شما كمك می كند گوش ندهید.”

بالا رفته

“شما باید آن را رها کنید و خود را کشف کنید. همه چیز برای کشفیات است. و فقط شما می توانید این کار را انجام دهید.”

وقتی همیلتون سال گذشته ششمین عنوان جهانی خود را در تگزاس به پایان رساند ، پدرش خلاصه دستاوردهای پسرش را نوشت: “این برای پسری از هیئت مدیره استیونژ کاملاً شگفت آور است و بد نیست.”

مباحث ذکر شده در این مقاله