فینال ATP: دومینیک تیم یک پیروزی چشمگیر برابر رافائل نادال ثبت کرد


هنگامی که اتریشی روز سه شنبه به لبه نیمه نهایی رفت ، دومینیک تیم در مقابل رافائل نادال در فینال ATP با نتیجه 7 بر 6 (7/9) ، 7 بر 6 (4/7) مقاومت کرد. تیم نادال را در پشت درهای بسته در O2 Arena لندن کشت تا برای اولین بار با یک ستاره اسپانیایی دیدار کند تا در فینال ATP برنده شود.

بوق تجاری

سومین قهرمان جهان که در بازی افتتاحیه قهرمان فعلی استفانوس تسیتسیپاس را شکست داد ، در دو مسابقه نخست امسال در این مسابقات پیروز شد ، زیرا به نظر می رسد یکی بهتر از سال گذشته بوده است.

اگر تسیتسیپاس در رده دوم آندره روبلف هفتمین نماینده روسیه در رده دوم را شکست دهد ، در مرحله نیمه نهایی تضمین می شود.

این بازیکن 27 ساله یک سال برای یادآوری داشت: او به دو فینال گرند اسلم رسید و برای اولین بار در یکی از چهار رشته اصلی پیروز شد وقتی که الکساندر Zverev را در فینال Open US در ماه سپتامبر شکست داد.

در حالی که تیم به چهار مکان آخر نگاه می کند ، نادال باید Tsitsipas را در آخرین مسابقه گروه شکست دهد تا امیدهای خود برای رسیدن به نیمه نهایی را حفظ کند.

در اولین مسابقه یکشنبه نادال در ست ها با آندری روبلف بازی کرد ، اما بازیکن 34 ساله نتوانست از پس قدرت و تعادل تیم برآید.

اگر نادال بخواهد پس از شکست در فینال های فصل معتبر 2010 و 2013 ، بزرگترین جایزه از دست رفته در کابینه جام خود را بدست آورد ، این کار را به سختی انجام خواهد داد.

نادال ، که ماه گذشته با پیروزی در مسابقات آزاد فرانسه رکورد راجر فدرر در 20 مسابقات گرند اسلم را برابر کرد ، 86 عنوان را به دست آورد ، اما فقط یکی از آنها در زمین سخت داخل سالن ظاهر شد.

شماره دو جهان 16 سال متوالی به فینال ATP راه یافت ، اما رکورد او در نخبگان هشت نفره در مقایسه با فدرر و نواک جوکوویچ پس از شش مصدومیت کمرنگ است.

– دوئل سخت –

اگرچه نادال در دو فینال اوپن فرانسه تیا را شکست داد ، اما اتریشی دلیلی برای ترس از او نداشت ، سه بار اسپانیایی را بر روی خاک خاکی مورد علاقه خود شکست داد و در اوپن استرالیا امسال او را شکست داد.

این اولین دیدار آنها در داخل خانه بود و اولین بازی سرسختانه به تساوی یک بری انجامید و هیچ بازیکنی با وقفه روبرو نشد.

نادال با شكست 5 بر 2 برتری پیش افتاد ، اما در 5: 5 توپ را زد قبل از اینكه اولین خطای مضاعف خود را به اسپانیایی واگذار كند.

نادال برای نجات تیا یک ضربه عقب به تور دروازه زد و اتریشی ها با برتری سخت در فورهند یک امتیاز دوم را مهار کردند.

با مقایسه ضربه نادال برای یک ضربه ، تایم اولین ست خود را به دست آورد و یک برنده دیگر در ضربات عرضی ایجاد کرد تا به یک ست 75 دقیقه ای شدید برسد.

نادال با استراحت اول مسابقه پاسخ داد و در ست دوم رعد و برق را به پیروزی 3-3 باز کرد.

حتی در این صورت ، تیم نتوانست اطاعت کند و با حفظ اعصاب خود در یک دوئل شدید سطح ابتدایی ، اولین شکست خود را در بازی بعدی به دست آورد.

بالا رفته

پس از یک سری اشتباهات نادال تیم در 5: 4 سه امتیاز مسابقه داشت ، اما اسپانیایی دوباره تمرکز خود را حفظ کرد تا هر سه را نجات دهد و اسکپولوژی او حتی باعث تشویق تشویق کننده شد.

یک بار دیگر این تساوی به پایان رسید و تیم دوم بار دیگر با نتیجه و قدرت بی وقفه نادال را از پیش رو برداشت.

مباحث ذکر شده در این مقاله