“فرمول 1” تقویم را با 23 مسابقه برای سال 2021 ارائه می دهد

فصل F1 2020 به دلیل همه گیری Covid-19 به شدت مختل شد.© خبرگزاری فرانسه


روز سه شنبه ، “فرمول 1” تقویم 23 ساله ای را برای سال 2021 ارائه داد که بزرگترین تقویم در تمام دوران است ، اما مکانی که قرار بود ویتنام را اشغال کند ، خالی است. این فصل از 21 مارس در استرالیا آغاز می شود و شامل اولین مسابقه در عربستان در 28 نوامبر است ، اما سازمان دهندگان ویتنامی به خبرگزاری فرانسه گفتند كه مسابقه آنها ، كه در ابتدا برای آوریل برنامه ریزی شده بود ، هرگز برگزار نمی شود.

بوق تجاری

پس از دستگیری نگوین دوک چونگ ، که شهردار هانوی و از حامیان اصلی این رویداد بود ، در ماه آگوست به اتهام فساد ادبی ، شک و تردید در مورد حادثه در ویتنام به وجود آمد.

فصل F1 2020 به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 به شدت مختل شد ، اما سرانجام بیش از 17 مسابقه انجام شد ، لوییس همیلتون قهرمان قهرمان در این دوره عنوان خود را حفظ کرد اما حضور تماشاگران در اکثر مسابقات منع شد.

برگزارکنندگان اظهار داشتند که انتظار دارند تماشاگران سال آینده برگردند.

F1 در بیانیه ای گفت: “برنامه های سال 2021 گفتگوی گسترده ای با همه مروجین و مقامات محلی و ملی آنها در زمان سیالیت مداوم مرتبط با همه گیر جهانی فراهم می كند.”

“همانطور که قبلاً گفتیم ، انتظار داریم هواداران به فصل 2021 برگردند و تقویم را شبیه به فصل برنامه ریزی شده سال 2020 نمایند.”

بالا رفته

هفته گذشته ، عربستان سعودی گفت که این مسابقه را برای اولین بار برگزار می کند ، گزارشی که به احتمال زیاد باعث اتهامات اخیر گروه های حقوق بشری مبنی بر استفاده پادشاهی از رویدادهای ورزشی پراهمیت برای “شستن” پرونده حقوق بشر خود می شود.

در هلند ، جایی که راننده محبوب ردبول ، ماکس ورستاپن زندگی می کند ، این مسابقه یک سال زودتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود ، در اسلات در 5 سپتامبر در شهر ساحلی سندورث برگزار می شود. این اولین جایزه بزرگ هلند از سال 1985 تاکنون است.

مباحث ذکر شده در این مقاله