فدراسیون بازی های مشترک المنافع ، شورای بین المللی کرکت ، مراحل صلاحیت کریکت زنان در بازی های 2022 را اعلام کرد


فدراسیون بازی های مشترک المنافع (CGF) و شورای بین المللی کریکت (ICC) روند انتخابی کریکت زنان بین المللی Twenty20 را اعلام کردند که اقامت تاریخی در بازی های مشترک المنافع در بیرمنگام 2022 دارد که از 28 ژوئیه تا 8 آگوست برنامه ریزی شده است. برای اولین بار در تاریخ این بازی ها ، کریکت زنان بخشی از بازی های مشترک المنافع خواهد بود و این تنها بعد از ورود مردان به بازی های کوالالامپور 1998 ، کریکت است که برای دومین بار برگزار می شود.

بوق تجاری

هشت تیم برای رقابت چهار ساله رقابت می کنند. انگلیس صلاحیت مستقیم را به عنوان یک کشور میزبان دریافت می کند و شش تیم بر اساس رده بندی ICC T20I خود را برای بازی های مشترک المنافع فراهم می کنند. مقام نهایی توسط برنده صلاحیت بازی های مشترک المنافع خواهد بود.

“روند انتخابی اعلام شده در روز چهارشنبه ، انگلیس را یک مقام نگه می دارد و شش عضو دیگر ICC با بالاترین رتبه در رده بندی تیم های ICC T20I زنان از اول آوریل 2021 ، نیز مستقیماً واجد شرایط مسابقات هشت تیمی هستند که در شهری برگزار می شود که دارای یک نقطه عطف است. یک زمین کریکت در اجبستان ، “در نسخه ICC آمده است.

“بقیه مکان به برنده تورنمنت مقدماتی بازیهای مشترک المنافع اعطا می شود که قالب و جزئیات آن به موقع اعلام خواهد شد. آخرین مهلت مسابقات مقدماتی 31 ژانویه 2022 است.

وی افزود: “از آنجا كه ورزشكاران كارائیب نمایندگی كشورهای خود را خواهند داشت و نه هند غربی (چون با ICC مرتبط هستند) ، برنده مسابقات مقدماتی تعیین شده تصمیم می گیرد كه در صورت پیروزی در جایگاه هند غربی ، کدام کشور می تواند شرکت کند.”

رئیس بنیاد خانگی ، لوئیز مارتین و رئیس ICC ، مانو سونی ، توانایی های کریکت در بازی های مشترک المنافع را برجسته کردند.

مانو سونی ، رئیس ICC گفت که کریکت در بازی های کشورهای مشترک المنافع فرصتی خارق العاده برای همه است تا به توسعه بازی زنان در جهان ادامه دهند.

ساونی گفت: “ما متعهد هستیم که این رشد را تسریع کرده و شتابی را که طی چند سال اخیر ایجاد کرده ایم و در آن 86174 هوادار اخیراً در MCG برای فینال جام جهانی T20 2020 ICC Women جمع شده اند متعهد شویم.”

“من از فدراسیون بازی های مشترک المنافع برای حمایت و امکان ایجاد آن تشکر می کنم. ما با آنها چشم انداز برابری ، عدالت و فرصت های بیشتری در ورزش را داریم و اطمینان دارم که بیرمنگام 2022 تا رسیدن به اهداف مشترک ما بسیار تلاش خواهد کرد.” او اضافه کرد.

در همین حال ، لیدی لوئیز مارتین ، رئیس فدراسیون بازی های مشترک المنافع گفت: “ما از اولین کریکت T20 زنان در بازی های مشترک المنافع در بیرمنگام 2022 بسیار هیجان زده هستیم.

“کریکت همیشه یکی از محبوب ترین ورزش های کشورهای مشترک المنافع بوده و از زمان مسابقات مردان کوالالامپور 1998 ، جایی که غول های واقعی بازی می کنند ، از جمله ریکی پونتینگ ، ژاک کالیس و ساچین تندولکار ، بازیابی آن برای اولین بار به بازی های ما بسیار مهم است. در نمایش بود

بالا رفته

“اکنون نوبت زنان است و من نمی توانم منتظر بمانم که نسل بعدی ستاره ها ، مانند هدر نایت ، هارمن پریت کاور و مگ لنینگ ، در صحنه اصلی قرار بگیرند.

وی افزود: “بیرمنگام 2022 ویترین خارق العاده ای برای بازی بانوان خواهد بود ، و امروز باز کردن معیارهای انتخابی مرحله مهیج و مهمی است زیرا ما به سمت یک مسابقه چشمگیر در استادیوم برجسته Edgebaston حرکت می کنیم.”

مباحث ذکر شده در این مقاله