شیلتون می گوید – فوتبال ، مارادونا با هوشمندی هدف “دست خدا” را استتار كرد

دروازه بان سابق انگلیس ، پیتر شیلتون می گوید که دیگو مارادونا سعی در تغییر شکل هندبال داشت ، که باعث شد گل بدنام “دستان خدا” که به آرژانتین کمک کرد انگلیس را از جام جهانی 1986 خارج کند ، اما انتظار نداشت تلاش های او طولانی شود.

مارادونا چهارشنبه در کمتر از یک ماه از تولد 60 سالگی خود ، در سن 60 سالگی پس از حمله قلبی در خانه خود در حومه بوینس آیرس درگذشت.

پیروزی 2-1 مهاجم برابر انگلیس هنگام ضربه زدن به شیلتون از آن زمان هواداران انگلیس را حل و فصل کرده است و این دروازه بان هرگز مارادونا را نمی بخشد ، اگرچه او را به عنوان یکی از بازیکنان بزرگ شناخته است.

“این قبلا اتفاق افتاده و احتمالاً دوباره تکرار خواهد شد. اگر مهاجم بداند که قرار نیست توپ را بدست آورد ، خطر می کند … او چیزی از دست نمی دهد ، – گفت: شیلتون اسکای اسپورتس.

“اما به اندازه کافی هوشمند بود زیرا او همزمان سرش را خرد کرد. او مغز فوتبالی خیلی سریعی دارد و می دانست که چه کاری انجام می دهد … فکر نمی کنم انتظار داشت با آن کنار بیاید ، اما این کار را کرد.

“این بدترین احساس است. به عنوان یک تیم رفتیم ، “ما باور نمی کنیم”. مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی … بقیه افراد در استادیوم آن را دیدند و آنها (مقامات) تنها کسانی نبودند. داوری بدی بود. “

مارادونا چهار دقیقه بعد دوباره به گل رسید ، شاید بزرگترین گل زده در جام جهانی باشد و نیمی از انگلیس را سپری کند ، اما شیلتون گفت اولین گل آرژانتینی مهم است.

مطالب پیشنهادی  SRH در مقابل PBKS، IPL 2023: Rahul Tripathi، Mayank Markande در حالی که SunRisers حساب حیدرآباد را باز کرد با پیروزی بر پنجاب کینگز درخشید

“این واقعا یک سیگنال بود زیرا اولین گل در یک بازی فشرده بود. وقتی او تقلب کرد ، بسیاری از بازیکنان مانند من شکایت کردند … من داور را تعقیب کردم. اما شیلتون اضافه کرد.

“بعداً ، فکر می کنم قبل از شکست توپ به مارادونا ، داور آن را نداد و این بقیه تاریخ است.”