شکیب الحسن کریکت بنگلادشی به دلیل تهدید به حضور در مراسم هندو عذرخواهی کرد

شکیب الحسن کریکت بنگلادشی به دلیل تهدید به حضور در مراسم هندو عذرخواهی کرد

شکیب الحسن پس از تهدیدهای اسلامگرایان مجبور به عذرخواهی عمومی شد.© خبرگزاری فرانسه


شکیب الحسن ستاره کریکت ستاره بنگلادش مجبور شد پس از تهدیدهای اسلامگرایان به دلیل شرکت در یک مراسم هندوها در هند ، عذرخواهی عمومی کند. هدایت همه جانبه هدف نهایی اسلامگرایان فزاینده ای است که در هفته های اخیر نیز بر علیه انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام (ص) بر علیه فرانسه گردهمایی های بزرگی ترتیب داده اند. شکیب ، که اخیراً به دلیل عدم گزارش فساد اداری به مدت یک سال به این ممنوعیت پایان داد ، پس از شرکت در مراسمی که به الهه هندو اختصاص داشت ، در یک کشور با اکثریت مسلمانان طوفانی را در شبکه های اجتماعی به راه انداخت.

بوق تجاری

مبلغین اسلامی در بنگلادش اظهار داشتند که مردم نباید در مراسم فرقه های دیگر شرکت کنند.

شکیب اواخر روز دوشنبه در یک همایش گفت: “من به سختی دو دقیقه روی صحنه بودم. مردم در مورد آن صحبت می کنند و فکر می کنند من آن را افتتاح کردم.”

وی گفت: “من این كار را انجام ندادم و به عنوان یك مسلمان آگاه ، این كار را نمی كردم. اما شاید نباید به آنجا می رفتم. از این بابت متاسفم و عذرخواهی می كنم.”

وی افزود: “من به عنوان یک مسلمان تمرین کننده همیشه سعی می کنم آداب و رسوم مذهبی را دنبال کنم. اگر کار اشتباهی انجام داده ام مرا ببخش.”

شکیب ساعاتی پس از آنکه شخصی شخصاً در یک نشست زنده در فیس بوک وی را تهدید کرد ، صحبت کرد و وی را به “آسیب رساندن به احساسات مذهبی” متهم کرد. این مرد بعداً عذرخواهی کرد و مخفی شد اما روز سه شنبه در منطقه شمال شرقی سانامگانجا دستگیر شد.

بالا رفته

در حال حاضر ، شکیب ، که در شوراهای بین المللی شورای بین المللی کریکت رتبه اول را دارد ، در اکتبر 2019 نقض قانون مبارزه با فساد بین المللی حقوق مدنی (ICC) را مشاهده کرد و با دو سال حبس تعزیری به مدت دو سال ممنوع شد.

در سال 2015 ، او اولین کرکتری بود که رتبه بندی بازیهای سه جانبه برتر ICC – آزمونها ، یک روز بین المللی و بیست و 20 بین المللی را انجام داد.

مباحث ذکر شده در این مقاله