شورای کریکت انگلیس خواستار تحقیق مستقل در مورد کمبود قاضی غیر سفید پوست است


جان هولدر داور سابق همپشایر و کریکت از جمله کسانی است که خواستار تحقیق مستقل در مورد کمبود مسئولان در کریکت سفید انگلیس شده است. اگرچه دارنده ضرب و شتم جناح راست نزدیک به 30 سال است که یک زندانی حرفه ای است ، اما اکنون نگران است که طی 28 سال گذشته هیچ قاضی سفید پوستی به لیست درجه یک منصوب نشده است. هولدر خواستار تحقیق مستقل شد و شورای بریکت انگلیس و ولز (ECB) را به “سالها نژادپرستی” متهم کرد.

بوق تجاری

به نقل از ESPNcricinfo ، جان هولدر گفت: “من 56 سال در انگلیس زندگی کردم. و صادقانه بگویم ، من هرگز قبلاً نژادپرستی را احساس نکرده ام. اما اگر به این اعداد نگاه کنید ، متوجه شوید که چه خبر است ، به سختی می توان نتیجه دیگری گرفت.”

“وقتی کار در ICC را متوقف کردم ، با ECB تماس گرفتم تا خدمات خود را به داوران راهنما ارائه دهم. حتی پاسخی دریافت نکردم. در عوض ، بازیکنان سابق به این نقش منصوب شدند ، بعضی از آنها هرگز به عنوان داور عمل نکردند. این مسخره است. این مانند این است که از شخصی که نمی تواند رانندگی کند ، یک مربی رانندگی استفاده کنید. “

بر اساس گزارشی در ESPNcricinfo ، یک مقام ارشد بانک مرکزی اروپا اخیراً به دلیل اتهامات تبعیض نژادی از کار اخراج شد ، اما وی از تخلفات قانونی محروم شده و انتظار می رود به زودی به کار خود بازگردد.

جان گفت: “من گمان می كنم كه سیاست خاصی وجود دارد كه فقط سفیدپوستان برای این سمت كار می كنند. باید سیاستی شفاف در رابطه با انتخاب ، آموزش و راهنمایی قضات وجود داشته باشد كه در حال حاضر وجود ندارد.”

در همین حال ، بانک مرکزی اروپا با بیانیه ای به ESPNcricinfo پاسخ داد. در این مقاله آمده است: “گروه قضات حرفه ای امروز منعکس کننده بانک های مرکزی گوناگونی نیست که ما به شدت می خواهیم باشیم. ما می خواهیم نمایندگی BAME بیشتری را در میان مقامات خود ببینیم و تشخیص دهیم که برای رسیدن به این هدف هنوز فاصله زیادی داریم.

بالا رفته

به نقل از وی ، “اوایل سال جاری ، ما تحقیق كاملاً مستقل درباره ادعاهای مطرح شده علیه این شخص را سفارش دادیم ، و اگرچه آنها راضی نبودند ، اما تحقیقات مناطقی را شناسایی كرد كه ما باید در آنها بهتر باشیم و برای گنجاندن و متنوع كردن كارهای بیشتری انجام دهیم.” ECB ESPNcricinfo. در این بیانیه آمده است.

“بانک مرکزی اروپا اکنون یک نظارت را با نظارت هیئت مدیره انجام داده است تا ببیند چگونه می توانیم رویکرد خود را برای مدیریت مقامات مسابقات اصلاح کنیم. این شامل اقدامات برای بهبود سیستم ها و فرآیندهای ما برای ایجاد تنوع در واردات ، الهام بخشیدن به نسل بعدی داوران و داوران مسابقه دارای یک برنامه فراخوان است. در سطح جهانی و اطمینان از فرهنگ فراگیر و برابری در کل سیستم فراخوان ، “بیانیه اضافه شده است.

مباحث ذکر شده در این مقاله