سمساری

سمساری یا امانت فروشی ها در زمینه خرید و فروش فرش دستبافت، لوازم آشپزخانه ، تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری ، مبلمان و سرویس خواب ، لوازم آنتیک و عتیقه و سایر لوازم منزل، و شرکت و … در تمامی روزهای تعطیل و غیرتعطیل فعالیت میکنند. اکثر سمساری ها در نقاط مختلف شهر فعال بوده و به خرید و فروش لوازم نو و کارکرده میپردازند.

امروزه با افزایش مشغله کاری افراد و حجم زیاد ترافیک، تردد برای مردم سخت شده و بیشتر آنها ترجیح میدهند خرید های حضوری شان را کاهش داده و تا حد ممکن این کار را به صورت اینترنتی انجام دهند. از این رو به جهت رفاه مشتریان بسیاری از سمساری ها امکان خرید در منزل را برای آنها فراهم نموده اند. شما میتوانید با تماس تلفنی به یک سمساری درخواست خود را بیان کنید تا در اسرع وقت یکی از کارشناسان امانت فروشی در محل مورد نظرتان حضور پیدا کنند.

 

مزایای خرید و فروش لوازم در سمساری ها

1) اغلب سمساری ها در کار خود تجربه فراوان داشته و به واسطه این تجارب با انواع لوازم، برندها و مارک ها آشنا میباشند. این امر باعث میشود تا تعیین قیمت ها از سوی آنها منصفانه باشد.

2) اغلب امانت فروشی ها در ایام تعطیل نیز مشغول فعالیت بوده و برای کسانی که در طی هفته زمان کافی جهت انجام کارهای خود را ندارند، کار را سهل و آسان مینمایند.

3) برخی از سمساری ها از طریق فضای مجازی فعالیت میکنند، که افراد میتوانند برای فروش اجناس خود تصاویر آنها را به کارشناسان ارسال نموده، بررسی های ابتدایی را با استفاده از این روش انجام داده و در صورت توافق به صورت حضوری ، جهت خرید لوازم شما مراجعه نمایند.

سمساری ها،  به طور کلی خرید و فروش کلیه لوازم منزل و اداری از جمله موارد زیر را انجام میدهند:

 

خرید و فروش فرش های دستبافت و ماشینی

دکوراسیون داخلی منزل، امریست که برای اکثر افراد چه مرد و چه زن از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از این افراد به لوازم سنتی از جمله فرش های دستبافت علاقه دارند. و یا برخی دیگر بنا به دلایل مختلف مایل به فروش و یا تعویض فرش های خود هستند.

این اشخاص میتوانند جهت خرید یا فروش فرش های ماشینی و دستبافت به قیمت مناسب و منصفانه به سمساری مراجعه کرده و از آنها کمک بگیرند. امانت فروشی ها با سابقه کاری خود در این زمینه راهنمایی های مفیدی به مشتریان ارائه می دهند.

سمساری های فعال در تهران نیز کار خرید و فروش انواع فرش های ماشینی و دستباف را انجام میدهند و شما میتوانید با مراجعه به آنها از تجربیاتشان در مواردی نظیر انتخاب طرح، رنگ، تار و پود، نخ فرش بهره ببرید.

 

خرید و فروش لوازم آشپزخانه

اغلب بانوان علاقه زیادی به لوازم آشپزخانه داشته و مایلند زود به زود آنها را تعویض نمایند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید میتوانید لوازمی نظیر ظروف و چینی آلات و سایر لوازم آشپزخانه همانند چرخ گوشت ، چای ساز ، قهوه جوش ، کباب پز ، سرویس قابلمه ، آبمیوه گیری ، پلوپز ، زودپز و … به صورت دست دوم و کارکرده را از  یک سمساری  و با قیمت مناسب خریداری نمایید و یا لوازم قدیمی خود را به آنها بفروشید.

 

خرید و فروش انواع یخچال و فریزر

عموما یخچال و فریزر ها حدود 15 سال عمر میکنند. اما ممکن است زودتر از این مدت از کار افتاده و یا حتی خودتان علاقه به تعویض شان داشته باشید. با توجه به قیمت های بالای این لوازم بسیاری از افراد از خرید منصرف میشوند. اما جای نگرانی نیست. با مراجعه به یک سمساری میتوان بر حسب بودجه خود خرید نمایید.

 

خرید و فروش انواع ماشین های لباسشویی و ظرفشویی

از وسایلی که در منزل زیاد مورد استفاده قرار میگیرند میتوان ماشین های لباسشویی و ظرفشویی را نام برد. امروزه قیمت این لوازم بسیار افزایش یافته و خرید را برای برخی غیر ممکن ساخته است. برای حل این مشکل میتوان به سراغ لوازم دست دوم و کارکرده رفت. البته عده کثیری بر این باورند که خرید این لوازم به صورت کارکرده صحیح نیست و ممکن است مشکلات فراوانی در پی داشته باشد. هر چند این نظر بیراه نیست، اما میتوان از یک سمساری که معتبر باشد با خیال راحت خرید نمایید.

 

خرید و فروش انواع لوازم برقی

لوازم برقی همانطور که از نامش پیداست با جریان برق کار کرده و ممکن است به دلیل نواسانات برقی و یا چنین مواردی دچار خرابی گردد. در برخی موارد تعمیر آنها به صرفه بوده اما گاهی تعمیر آنها هزینه ای مشابه خرید لوازم نو را دارد. در این مواقع بهترین کار خرید یک وسیله جایگزین است. همچنین ممکن است شما لوازم برقی داشته باشید که مورد استفاده تان نبوده و با توجه به متراژ آپارتمان های امروزی جایی برای نگهداری آنها نیز نداشته باشید. در این مواقع بهترین تصمیم خرید یا فروش آنها در یک سمساری معتبر می باشد.

 

خرید و فروش انواع تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری

در دنیای امروز و با توجه به پیشرفت تکنولوژی اکثر لوازم هر روز در حال پیشرفت بوده که لوازم صوتی و تصویری نیز جزو این دسته از وسایل میباشد. این امر باعث شده تا بسیاری از افراد مایل باشند که خود را با تکنولوژی روز دنیا مطابقت داده و در فکر تعویض وسایلی مانند تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری خود باشند. در این مواقع برای اینکه از صرف هزینه های هنگفت پیشگیری نمود، میتوان به سمساری ها مراجعه کرد. امانت فروشی ها میتوانند لوازم صوتی و تصویری شما را به بهترین قیمت خریداری نموده و یا لوازم صوتی و تصویری کارکرده با قیمت مناسب را جهت فروش در اختیار شما قرار دهند.

 

خرید و فروش مبلمان و سرویس خواب

از دیگر مواردی که در زیبا دیده شدن منازل بسیار موثر است، مبلمان و سرویس خوابی است که مورد استفاده قرار میگیرد. اما ممکن است طی گذشت زمان این وسایل با مشکلاتی همانند خراب شدن فنرها،‌ فوم، رنگ و رو رفتگی آن، از بین رفتن پارچه و … روبرو گردند. همه این موارد میتواند فرد را به فروش یا تعویض وسایل ترغیب کند که این کار را به راحتی میتوان در سمساری های منطقه انجام داد.

 

خرید و فروش لوازم آنتیک و یا عتیقه

بسیاری از لوازم قدیمی و کارکرده ای که در منزل هر فرد وجود دارد جزو  لوازم آنتیک و عتیقه به شمار میرود. بسیاری از افراد به این وسایل علاقه ای ندارند و یا به دلیل کمبود فضا مایل به فروش آنها هستند. در مقابل افرادی وجود دارند که علاقمند به جمع آوری این لوازم بوده و به اصطلاح کلکسیونر میباشند. هر دوی این افراد میتوانند به سمساری مراجعه نموده و لوازم مورد نظر خود را به آنها فروخته و یا از آنها بخرند.