رافائل نادال پس از شکست دومینیک تیا در فینال ATP با استفانوس تسسیپاس مقابله می کند


رافائل نادال اصرار داشت که علیرغم شکست 7: 6 (7/9) ، 7–6 (4/7) از دومینیک تیای اتریشی ، می تواند برای اولین بار در فینال ATP پیروز شود. تیم نادال را پشت درهای بسته در O2 Arena لندن شکست داد تا پیشنهادات ستاره اسپانیایی را برآورده کند تا سرانجام یک جایزه برتر را که در کمد لباس او از دست رفته است ، بدست آورد. چند ساعت بعد تیم تبدیل به اولین بازیکنی شد که به نیمه نهایی صعود کرد ، وقتی قهرمان قهرمانی در این مسابقات ، استفانوس تسسیسپاس ، آندره روبلف ، هفتمین نماینده روسیه را با نتیجه 6-1 ، 4-6 ، 7-6 (6/8) شکست داد. نادال ، که در فینال های 2010 و 2013 باخت ، باید در آخرین بازی گروه Tsitsipas را شکست دهد تا به نیمه نهایی مسابقات معتبر ، که فصل پایان می یابد ، برسد.

بوق تجاری

با وجود موقعیت خطرناک خود ، نادال در مقابل Tsitsipas وارد مرحله نهایی مسابقه می شود ، پس از یک مبارزه سخت با کراوات الهام گرفته ، برنده تضمین می کند که به چهار نفر آخر صعود کند.

نادال که در اولین مسابقه خود روبلف را در ست های مستقیم شکست داد ، گفت: “او یک مسابقه شگفت انگیز انجام داد و من هم خوب بازی کردم. بنابراین احساس منفی نیست. من باختم ، اما موقعیت های زیادی داشتم.”

“من از روشی که بازی کرده ام راضی هستم. فکر می کنم الان بیش از 5 روز پیش نتیجه خوبی بگیرم زیرا سطح تنیس ، حتی اگر امروز باختم ، برای من بسیار بالاتر است.”

نادال ، که ماه گذشته با پیروزی در مسابقات آزاد فرانسه با رکورد راجر فدرر در 20 مسابقات گرند اسلم برابر بود ، 86 عنوان را به دست آورد ، اما فقط یکی از آنها در زمین سخت داخل سالن ظاهر شد.

شماره دو جهان 16 سال پیاپی به فینال ATP راه یافت ، اما رکورد او در نخبگان هشت نفره در مقایسه با فدرر و نواک جوکوویچ پس از شش مصدومیت کم رنگ است.

– “من یک فرصت دارم” –

نادال که احتمالاً ناامیدی دیگر در فینال است ، گفت که نمی تواند نگرانی خود را در این رویداد توضیح دهد.

“من فکر می کنم حتی اگر هرگز در اینجا پیروز نشده باشم ، نمی خواهم تظاهر به مغرور کنم زیرا که نمی برم. اما واقعاً نیازی نیست که حتی به خودم و کسی نشان دهم که اگر بهترین تنیس خود را بازی کنم ، فکر می کنم می توانم برنده شوم در هر سطح و در برابر هر بازیکنی ، “او گفت.

“من هرگز در فینال تور جهانی برنده نشدم. این هم واقعی است و هم واقعی. من طی دو روز یک مسابقه با تسیتسیپاس دارم. یک مسابقه سخت دیگر خواهم بود.

“من امیدوارم که آماده باشم. فکر می کنم با بازی در چنین شرایطی ، اطمینان دارم که می توانم شانس هایم را در مسابقات داشته باشم.”

تیم شماره سه جهان که در بازی افتتاحیه تسسیسپاس را شکست داد ، در دو مسابقه ابتدایی امسال خود در این مسابقات پیروز شد ، زیرا به نظر می رسد یکی بهتر از سال گذشته ظاهر شده است.

این بازیکن 27 ساله یک سال برای یادآوری داشت: او به دو فینال گرند اسلم رسید و برای اولین بار در یکی از چهار رشته اصلی پیروز شد وقتی که الکساندر Zverev را در فینال US Open در ماه سپتامبر شکست داد.

تیم گفت: “این قطعاً یکی از بهترین مسابقاتی است که من تاکنون در زندگی حرفه ای خود بازی کرده ام.”

“من فکر می کنم امروز من کمی بالاتر از مسابقات US Open بازی کردم. این بهترین مسابقه از زمان شروع مجدد تور بود و این من را بسیار خوشحال می کند.”

قبل از اینکه رکورد ششم یونانی اولین برد هفته خود را به نام خود ثبت کند و حریف خود را ناک اوت کند ، تسسیسپاس در تساوی آخر برابر روبلف امتیاز بازی را نجات داد.

بالا رفته

تسیسیپاس گفت: “من از همه این تلاش ها راحت شدم و در نهایت جنگ در زمین توجیه شد. من مصمم شدم که در صورت داشتن امتیاز مسابقه تسلیم نشوم.”

“من سعی می کنم یک بازی تهاجمی مقابل رافا انجام دهم. شما نمی توانید دفاع کنید. من باید سخت شروع کنم و حتی سخت تر تمام کنم.”

مباحث ذکر شده در این مقاله