رئیس IOC معتقد است که واکسن ضد ویروس کرونا برای شرکت در بازی های المپیک توکیو اجباری نیست


توماس باخ ، رئیس IOC روز سه شنبه گفت كه ورزشكاران برای شركت در المپیك توكیو مجبور به واكسن ویروس كرونا نخواهند بود و افزود كه شلیك های اجباری “بسیار زیاد” خواهد بود. باخ ، که برای ایجاد اطمینان در رویداد پس از همه گیری در توکیو به سر می برد ، گفت که این واکسن یک “راه حل رایگان” برای ورزشکاران و سایر شرکت کنندگان در بازی ها خواهد بود.

بوق تجاری

رئیس کمیته بین المللی المپیک در حین گشت و گذار در دهکده المپیک گفت: “مسائل زیادی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. این یک مسئله بهداشت خصوصی است.”

“این موضوع به سلامتی همه نیز مربوط می شود. این مسئله از نظر قیمت مناسب است.”

باخ افزود ، IOC “ورزشكاران و افراد دیگر را برای واكسیناسیون” خطاب خواهد كرد ، و آن را “نشانه احترام” برای سایر رقبا و میزبانهای ژاپنی خواند.

توکیو 2020 برای شروع آن در ژوئیه سال آینده به دلیل ویروس کرونا به مدت یک سال به تعویق افتاد و تبدیل به اولین المپیک شد که در زمان صلح به تعویق افتاد.

باخ و برگزارکنندگان ژاپنی با اطمینان اظهار داشتند که این رویداد ادامه خواهد یافت – با پشتیبانی آزمایشات مثبت اخیر واکسن و یک رویداد بین المللی ژیمناستیک بین المللی موفق در توکیو در ماه جاری.

باخ گفت كمیته برگزاری “تمام اقدامات احتیاطی لازم را انجام می دهد تا ورزشكاران بتوانند استراحت كرده و احساس امنیت كنند.”

روز دوشنبه ، او گفت كه IOC در صورت در دسترس بودن و تأیید به دنبال كمك به ورزشكاران است.

بالا رفته

گرگ هانت ، وزیر بهداشت استرالیا روز سه شنبه گفت كه كمیته بین المللی المپیك به او اطمینان داده است كه “آنها به تهیه واكسن برای همه ورزشكاران و مقاماتی كه از سراسر جهان حضور خواهند داشت ، روی آوردند.

“بنابراین ما انتظار داریم که واکسن هایی برای همه ورزشکاران از همه کشورها و برای همه مقامات از همه کشورها وجود داشته باشد ، و آنها مدتها قبل از المپیک به خوبی و واقعاً آماده خواهند شد.”

مباحث ذکر شده در این مقاله