دادگاه وزارت کشور در 3 جنایت تحت قانون مبارزه با فساد ، نووان زویسو از سریلانکا مقصر شناخته شد


دفتر جهانی کریکت اعلام کرد ، نووان زویسا بازیکن سابق سریلانکا و مربی بولینگ ، که قبلاً به اتهام تنظیم مسابقات محکومیت کرده است ، توسط یک دادگاه مستقل مقصر شناخته شده است که به جرم سه جرم شناخته شده است. در نوامبر 2018 ، زویس تحت قانون مبارزه با مفاسد مالی بین المللی کیفری متهم شد و پس از استفاده از حق دادرسی خود در دادگاه مستقل مبارزه با فساد اداری ، در تمام اتهامات مقصر شناخته شد

بوق تجاری

طبق اعلام شورای بین المللی کریکت ، سریلانکا معلق مانده و تحریم ها به مرور زمان دنبال می شود

وی در ماه مه 2019 به اتهام فساد در جریان لیگ T20 در امارات از سمت خود منصوب شد.

دادگاه بین المللی کیفری اعلام کرد که زویس به دلیل:

ماده 2.1.1 – برای مشارکت در توافق نامه یا تلاش برای تصحیح یا ابداع یا تأثیر دیگر در نتیجه ، پیشرفت ، رفتار یا سایر جنبه های مسابقه.

ماده 2.1.4 – تماس مستقیم ، غیرمستقیم ، تحریک ، اغوا ، راهنمایی ، ترغیب ، تشویق یا کمک عمدی به هر شرکت کننده برای نقض ماده 2.1 قانون.

ماده 2.4.4 – عدم افشای اطلاعات کامل ACU در مورد هرگونه رویکرد و دعوتنامه پذیرفته شده برای اقدامات فساد مطابق با کد ACU.

در بیانیه ICC آمده است: “ICC همچنین به نمایندگی از طرف شورای کریکت Emirates (ECB) به نقض چهار نکته از قانون مبارزه با فساد بانک مرکزی اروپا برای اعضای لیگ T10 متهم شده است و این مراحل ادامه دارد.”

زویسا که 30 آزمایش و 95 مورد ODI برای سریلانکا انجام داد ، در سپتامبر 2015 به عنوان مربی بولینگ در سریلانکا منصوب شد. او در یک مرکز کریکت با عملکرد بالا در سریلانکا کار می کرد ، که به او امکان دسترسی به بازیکنان بین المللی فعلی را می داد.

بالا رفته

این تنها به مبارزه اخیر سریلانکا علیه فساد در این ورزش می افزاید.

در دسامبر 2018 ، وزیر ورزش سابق سریلانکا ، هارین فرناندو اظهار داشت که این کشور طبق ICC ، ورزش برتر جهان ، به عنوان فاسدترین کشور در کریکت شناخته شده است.

مباحث ذکر شده در این مقاله