جایزه بزرگ Emilia Romagna: قطب والتر بوتاس توسط لوئیس همیلتون در بازگشت به Imola

[ad_1]


والتر بوتاس گفت پس از اینکه روز یکشنبه در مسابقات گرندپری Emilia Romagna جایزه بزرگ را از هم تیمی مرسدس خود لوئیس همیلتون در دور پایانی دراماتیک انتخابی در ایمولا ربود ، یک “لرزید”. فین که 77 امتیاز از رهبر سری و شش بار قهرمان همیلتون جلوتر است و امسال 5 مسابقه از این عنوان باقی مانده است ، با یک دهم ثانیه در رده های برتر تورنمنت قرار گرفت.

بوق تجاری

همیلتون ، که در یک تمرین صبح سریعترین بود ، در بیشتر مراحل مقدماتی در اوج بود و در اولین دوام خود در کوارتر 3 قبل از بوتاس در آخرین ثانیه ها قطب قبلی را گرفت.

ماکس ورستاپن در ردبول سوم شد و از هم تیمی سابق پیر گسلی از آلفا ثوروس ، دانیل ریکاردو از رنو و الکس آلبون در ردبول دوم بالاتر بود.

چارلز لکلرک در فراری مقام هفتم را کسب کرد ، و دانیل کوات – در آلفای ثور دوم در جایگاه هشتم ، پیش از دو لند نوریس “مک لارن” و کارلوس ساینز.

موفقیت بوتاس او را به قطب چهارم فصل و پانزدهمین قطب در زندگی حرفه ای خود رساند زیرا تیم مرسدس قبل از مسابقه محاصره دیگر صف اول را اعلام کرد که در آن آنها می توانند هفتمین قهرمانی سازندگان پیاپی بی سابقه را کسب کنند.

آنها برای گرفتن این موفقیت رکورددار فقط به یک ماشین نیاز دارند تا در جمع چهار تیم برتر قرار بگیرند.

بوتاس گفت: “دستیابی به موقعیت قطبی هرگز آسان نیست ، اما من واقعاً از این مسیر لذت بردم.”

“من می دانستم که باید در آخرین دور پیشرفت داشته باشم ، بنابراین این موفقیت های کوچک را پیدا کردم – و بعد از آخرین مسابقه من کد ماهی داشتم ، که همیشه نشانه خوبی است!”

همیلتون از هم تیمی خود تمجید کرد.

“والتر عالی عمل کرد و من یک دور کاملاً بد داشتم ، اما شما همیشه نمی توانید همه کارها را به درستی انجام دهید. این پیست باورنکردنی است ، اما من مطمئن هستم که فردا یک مسابقه خسته کننده خواهد بود – فقط یک قطار پس از تبدیل یکی.”

– آلبون ناموفق –

ورستاپن گفت: “سخت بود ، اما P3 در واقع بد نیست – اگرچه انتظار داشتم کمی به مرسدس نزدیکتر باشم.”

تنها در 90 دقیقه تمرین ، چندین تیم برای ایجاد یک دور ثابت تلاش کردند و ریکیاردو با یک ثانیه اضافی پاس به Q2 را تضمین کرد.

در میان کسانی که در سه ماهه دوم حضور داشتند ، کیمی رایکونن 41 ساله ، تنها کسی بود که قبلاً در این پیست شرکت کرده بود. او پس از توافق برای ماندن در آلفارومئو در سال آینده ، در 325 امین مسابقه خود در رده هجدهم قرار گرفت که رکورد افزایش یافت.

جورج راسل از ویلیامز که در آستانه مسابقه نیز برای سال 2021 تأیید شد ، جایگاه خود را حفظ کرد و فرم قابل توجه “آقای شنبه” را حفظ کرد و امسال برای هشتمین بار در Q2 هزینه کرد.

در دور بالا بهترین دور همیلتون به دلیل فراتر رفتن از مسیر Turn Nine حذف شد که به بوتاس در سه ماهه اول مقام اول را داد.

فنلاندی و مدافع عنوان قهرمانی ، به همراه هر دو فراری ، در کوارتر دوم به سمت لاستیک های میانی حرکت کردند زیرا ردبول با مشکل روبرو شد – واحد قدرت ورستاپن از مشکلات الکتریکی رنج می برد و مکانیک ها مشغول کار بودند تا بتواند شرکت کند.

هم تیمی هلندی الکس آلبون ، تحت فشار برای حفظ جایگاه خود در سال آینده ، در پیچ 15 چرخید ، لاستیک ها را شستشو داد ، و همچنین مجبور شد گودال را تعمیر کند.

او در حالی که کمتر از سه دقیقه مانده بود یازدهم شد که ورستاپن ، مسلح به شمع های جدید ، دوباره به این جدال پیوست. وقت نداشت که پس انداز کند ، برای یک اجرا روی مدیوم ها او پاس خود را در ده تیراندازی در مکان ششم گرفت و آلبون در یک مکان نرم چهارم شد.

وقتی سرخیو پرز و هم تیمی اش در رینگ پوینت ، لنس استرول ، در یازدهم و پانزدهم به همراه استبان اوکان از رنو ، راسل و وتل ناک اوت شدند ، همیلتون را به طبقه بالا هدایت کردند.

بالا رفته

تیرهای سیاه در شروع سه ماهه سوم در بالاترین سطح خود باقی ماندند ، اما پس از آنکه همیلتون قطب قبلی را در 1: 13،781 گرفت ، چرخ را به ماسه ریخت و به صورت سطحی به گوشه عقب انداخت. بوتاس 0.031 ثانیه از دست داد ، ورشتاپن – سوم.

دامان آلبون که برای رسیدن به جایگاه پنجم در والی مناسب بود ، برداشته شد و خلبان تایلندی شکست خورده با شروع دویدن دوم دوباره تحت فشار قرار گرفت.

مباحث ذکر شده در این مقاله

[ad_2]