جایزه امیلیا رومانیا: لوئیس همیلتون از بدبختی والتر بوتاس در ایمولا برای به دست آوردن رکورد مرسدس استفاده می کند


وقتی مرسدس رکورددار هفتمین قهرمان سازنده پیاپی بود ، لوئیس همیلتون از شانس خود برای هدایت هم تیمی والتر بوتاس در مسابقات جایزه بزرگ Emilia-Romagna یکشنبه استفاده کرد. این قهرمان شش بار با بدست آوردن یک زمین آسیب دیده از آوار ، از بدشانسی بوتاس استفاده کرد تا یک حرکت تاکتیکی تقریباً بی عیب و نقص و سریعترین دور یک مسابقه نمایشی و پر از حادثه را در ایمولا شکست دهد. همیلتون از آغاز ضعیف بهبود یافت ، زمانی که به مرحله سوم سقوط کرد تا مرحله اول طولانی را دفع کند و با مداخله به موقع ایمنی اتومبیل مجازی (VSC) برای به دست آوردن امتیاز برتر در یک روز به یاد ماندنی برای “تیراندازان نقره”.

بوق تجاری

دانیل ریکاردو پس از اینکه ماکس ورستاپن در مراحل آخر با ردبول خود از مسابقه خارج شد ، در رنو مقام سوم را از رن بول بالاتر از دانیل کوات و چارلز لکلرک از فراری گرفت. او صدمه ای ندید.

سرخیو پرز در ریسینگ پوینت ششم شد ، کارلوس ساینز در 325 امین مسابقه خود در گرندپری و آنتونیو جیویناتی ، هفتم از هم تیمی خود در مک لارن ، لاندا نوریس و دو آلفارومئو کیمی رایکونن ، هفتم شد.

این رکورد شکست 93 پیروزی همیلتون در مسابقه ای بود که در آن 5000 دور را به عنوان رهبر مسابقه پشت سر گذاشت. پایان مرسدس-دو نه تنها عنوان تیم را تضمین می کند ، بلکه اطمینان حاصل می کند که راننده مرسدس در بین رانندگان به مقام قهرمانی می رسد.

همیلتون گفت: “این یک مسابقه طاقت فرسا بود.”

“سرعتی که ما باید پس از یک شروع ناموفق از آن عبور کنیم اکنون فقط غلبه کرده است زیرا افراد زیادی در تیم حضور دارند که برای قهرمانان آواز نمی خوانند.

“من برای همیشه از اینکه بخشی از این هستم سپاسگزارم و همیشه به نظر می رسد اولین بار است.”

رئیس مرسدس Toto Wolf گفت: “من تعداد زیادی ندارم ، اما ما می توانیم به این مسئله افتخار کنیم – تا زمانی که بتوانیم تناسب اندام و انگیزه داشته باشیم ، من فکر می کنم که می توانیم این کار را برای همیشه انجام دهیم. ما منتظر یک چالش جدید هستیم.”

– “وضعیت در ترمینال” –

بوتاس گفت: “خسارت امروز بسیار بر من تأثیر گذاشت – ناگهان از پیچ” هفت “چرخ دوم زباله بود. من سعی کردم به او برخورد نکنم ، اما ماشین رانندگی دشوار بود.”

ریکیاردو گفت این “عجیب و غریب است. من فکر کردم چهارم بهترین کاری است که می توانم انجام دهم!”

تقریباً در یک روز پاییزی عالی و با دمای 18 و 25 درجه برای هوا و مسیر ، بوتاس همان شروع روشن را از قطب 15 خود آغاز کرد ، در حالی که ورستاپن برای بار دوم از همیلتون عبور کرد.

در دور نهم ، پس از یک شروع عالی ، پیر گسلی فراخوانده شد تا آلفا ثوروس خود را از پنجم ترک کند. تیم با اشاره به نشت مایع خنک کننده گفت: “ما یک وضعیت نهایی داریم ، باید بازنشسته شویم.”

ورستاپن در دور نوزدهم بیرون آمد و همیلتون را آزاد کرد. او گفت: “من می خواهم سرعت را بالا ببرم ، مرا متوقف نکن”

قهرمان قبل از اینکه مرسدس به بوتاس گفت که کفش آسیب دیده ، چندین دور سریع انجام داد تا در 25 ثانیه افزایش یابد.

سپس بوتاس در ریواکا کاملاً لغزید و ورستاپن شانس خود را برای تصاحب مقام دوم گرفت. با باقی ماندن 16 دور ، هلندی شروع به تعقیب همیلتون کرد که 14 ثانیه پیش افتاد.

اتهام او خیلی زود تمام شد. در دور 51 ، اتومبیل او از کار افتاد – ظاهراً به دلیل سوراخ شدن فوری در عقب راست بود – او ترمز کرد و کنترل خود را از دست داد ، به دام ماسه برخورد کرد و از مسابقه خارج شد. وی گفت: “چیزی در ماشین شکست.”

یک دوره ایمنی کامل اتومبیل وجود داشت که طی آن بوتاس و همیلتون قبل از تصادف راسل با از دست دادن روشنایی ، لاستیک های پشت ماشین ایمنی را گرم کردند.

وی به ویلیامز گفت: “من نمی دانم چه باید بگویم.”

تمام این درام باعث شد همیلتون با ورود اتومبیل ایمنی به بوتاس منجر شود ، شش دور تا پرچمی که آلبون ناموفق در آن می چرخید ، از خود در برابر پرز دفاع کند.

بالا رفته

او بدون استخوان بود و به رده پانزدهم سقوط کرد و آخرین بار بود که “شوت های سیاه” یکی دو پیروزی دیگر را به پایان برد.

آخر هفته بعد ، فرمول 1 قبل از بازگشت به گرندپری ترکیه در 15 نوامبر ، استراحت می کند ، جایی که همیلتون می تواند هفتمین تاج رکورددار رانندگان را بچرخاند.

مباحث ذکر شده در این مقاله