جام جهانی باشگاه ها در قطر به فوریه 2021 موکول شد


فیفا روز سه شنبه گفت ، در ماه فوریه ، قطر میزبان جام جهانی باشگاه خواهد بود ، که ویروس کرونا را به تعویق انداخت ، یک رویداد مهم آزمون قبل از جام جهانی 2022. این ویروس در تقویم ورزشی ویرانی به بار آورد و برگزارکنندگان مجبور شدند رویدادهای شاخص مانند المپیک و یورو 2020 را به تعویق بیندازند ، در حالی که سایر مسابقات به طور کامل لغو شدند. جام جهانی باشگاه ها که قرار بود در دسامبر سال جاری در دوحه برگزار شود ، در عوض از 1 تا 11 فوریه 2021 برگزار می شود. در این مسابقات قهرمانان باشگاه از شش کنفدراسیون منطقه ای حضور دارند و قهرمانان کشور میزبان ، قطر الدحیل ، که برای مسابقات سالانه جمع شده اند.

بوق تجاری

بایرن مونیخ قرار است پس از قهرمانی در فصل گذشته لیگ قهرمانان یوفا در این مسابقات شرکت کند.

فیفا در بیانیه ای اعلام کرد: “جام جهانی باشگاه های 2020 از 1 تا 11 فوریه 2021 در قطر برگزار می شود.”

“فیفا و کشور میزبان تضمین های لازم برای سلامتی و ایمنی همه شرکت کنندگان را ارائه می دهند.”

لیورپول در سال 2019 با شکست فلامنگوی برزیل در فینال ، جام را بالای سر برد.

مسابقات جام جهانی باشگاه ها با 24 تیم ، از جمله هشت تیم از اروپا ، قرار بود در سال 2021 در چین شکست بخورد ، اما قرار است بعد از یورو 2020 ، مسابقات جام جهانی به تاریخ دیگری موکول شود و جام آمریکا برای ژوئن و ژوئیه آینده برنامه ریزی شود. .

قطر به عنوان میزبان تورنمنت های 2019 و 2020 معرفی شده است ، که به عنوان آزمایش های مهم آمادگی کشور خلیج فارس برای سال 2022 شناخته می شود.

بالا رفته

طبق منابع رسمی ، بیماری همه گیر که از اواخر سال گذشته در چین آغاز شد ، به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت و بیش از 55 میلیون نفر را آلوده و حداقل 1،328،048 نفر را به کام مرگ کشاند.

فیفا در بیانیه ای اعلام کرد: “معرفی پروتکل های بازگشت دقیق به از سرگیری موفقیت آمیز مسابقات قهرمانی باشگاه های قاره کمک کرده است ، که آخرین دوره آن قرار است تا پایان ژانویه 2021 به پایان برسد” ، که ترکیب مسابقات فوریه را تعیین می کند.

مباحث ذکر شده در این مقاله