جام جهانی: استرالیا پس از معرفی سیستم جدید امتیازدهی توسط ICC ، هند را از بالا جایگزین می کند

جام جهانی: استرالیا پس از معرفی سیستم جدید امتیازدهی توسط ICC ، هند را از بالا جایگزین می کند

استرالیا با امتیاز از هند عقب بود اما به دلیل درصد بهتر به مقام اول رسید.© خبرگزاری فرانسه


شورای بین المللی کریکت (ICC) روز پنجشنبه اعلام کرد که نامزدهای نهایی مسابقات جهانی مقدماتی در آزمون بر اساس درصد امتیازات کسب شده توسط هر تیم مشخص می شوند. این تصمیم به توصیه کمیته کریکت ICC به ریاست آنیل کامبل ، چرخنده سابق هندی پس از تغییر در سیستم امتیاز دهی استرالیا ، که از نظر امتیاز از هند پایین تر بود ، به دلیل درصد بالاتر امتیاز ، آنها را از بالای جدول سرنگون کرد. پس از بازی در سه سری ، در استرالیا 296 امتیاز ، در هند – 360 امتیاز پس از چهار سری. با این حال ، درصد استرالیا 82.2 است ، در حالی که هند به دلیل افت 75.0 درصدی ، مقام اول خود را از دست داده است.

بوق تجاری

انگلیس و نیوزلند به ترتیب با 60.8 و 50.0 درصد در رتبه های سوم و چهارم قرار دارند.

در بیانیه مطبوعاتی ICC آمده است: “هیئت مدیره توصیه کمیته کریکت ICC را به سرپرستی آنیل کامبل برای تغییر شرایط رقابت در این رویداد برای تعیین نحوه در نظر گرفتن سری تحت تأثیر همه گیری جهانی در توپ تصویب کرد.” .

“هر دو کمیته کریکت و کمیته راهبری از یک رده بندی تیمی بر اساس مسابقات انجام شده و امتیازات پشتیبانی می کنند ، زیرا این نشان دهنده عملکرد آنها است و از تیم هایی که در همه مسابقات شرکت نکرده اند چیزی کم نمی کند ، البته خود به هیچ تقصیری” “در یک بیانیه رسمی گفت: مانو سونی ، وزیر کشور.

بالا رفته

وی افزود: “ما چندین گزینه را بررسی كردیم ، اما اعضای ما كاملاً احساس كردند كه باید طبق اولین برنامه فینال جام جهانی در ژوئن سال آینده طبق برنامه عمل كنیم.”

ICC همچنین تصمیم دارد جام جهانی زنان 2020 را در تاریخ 9-26 فوریه 2023 به ICC منتقل کند.

مباحث ذکر شده در این مقاله