برزیل مقدماتی مقدماتی جام جهانی را رهبری می کند ، اروگوئه کلمبیا را شکست می دهد – فوتبال

برزیل در خانه خود با نتیجه غیرقابل قبول 1-0 ونزوئلا را شکست داد ، اما این کافی بود تا تیم مربی تیت با کسب 9 امتیاز از سه مسابقه در مرحله مقدماتی جام جهانی آمریکای جنوبی صعود کند. گل پیروزی در سائو پائولو توسط روبرتو فیرمین از فاصله نزدیک در دقیقه 67 به ثمر رسید.

در برزیل شش بازیکن از ترکیب اصلی این بازی وجود نداشتند ، از جمله نیمار فوق ستاره مصدوم. آنها همچنین در جدال روز سه شنبه در اروگوئه که قبلا کلمبیا را خارج از خانه با نتیجه 3 بر صفر شکست داده بود غایب هستند. اروگوئه پس از پیروزی مقابل بارانکیلا با شش امتیاز در مکان چهارم قرار دارد و مقام دوم آرژانتین را پشت سر می گذارد.

چهار تیم برتر به طور خودکار به جام جهانی 2022 قطر راه پیدا می کنند. تیمی که پنجم شد به مرحله پلی آف بین قاره ای صعود می کند.

برزیل

در طول مسابقه ، برزیلی ها از چهار گل محروم شدند – سه گل برای آفساید ، توسط ویدیوی دستیار در نظر گرفته شد و یک گل هم برای خطا. اما این ایرادات تیم بی نظم را که در مسابقه نیمار ، هافبک ها فیلیپ کوتینیو و فابینیو ، و همچنین مدافعان ادر میلیتان ، رودریگو کایو و گابریل منین شکست خورد ، پنهان نکرد.

ونزوئلا در اکثر بازی ها به خوبی دفاع کرد ، اما خطر اندکی برای دروازه بان ادرسون ایجاد کرد. تنها گل مسابقه در ورزشگاه مورومبی زمانی به ثمر رسید که اورتون ریبیرا ، هافبک از سمت راست عبور کرد ، رنان لودی ، مدافع چپ ، در دیدار اصلی مقابل مدافعان ونزوئلا پیروز شد و توپ به Firmino ختم شد ، او فقط او را به تور دروازه رساند.

فیرمینا در هر سه مسابقه برزیل در مقدماتی جام جهانی گلزنی کرد. آخرین شکست برزیل در مقدماتی جام جهانی در آمریکای جنوبی در شیلی در سال 2015 رخ داد ، اما عملکرد و بازیکنان غایب این تصور را ایجاد کردند که رکورد در اروگوئه به طور جدی در معرض خطر است.

اورگوئه

اروگوئه در دیداری که ادینسون کاوانی و لوئیس سوارز مهاجمان 33 ساله گل های خود را به ثمر رساندند ، کلمبیا را با نتیجه 3 بر صفر شکست داد و داروین نونز یک سوم را به ثمر رساند. اروگوئه بدون بازیکنان اصلی از جمله دروازه بان مارتین سیلوا ، مدافع سباستین کواتس ، هافبک فدریکو والورده و مهاجم ماکسی گومز بود.

اما اشتباه اری مینا ، مدافع کلمبیایی در دقیقه پنج ، اروگوئه را به جلو برد. مینا در نزدیکی محوطه جریمه توپ را از دست داد ، ناهیتان ناندس ضربه زد و کاوانی از فاصله نزدیک به آرامی ضربه زد و فرصتی به دروازه بان دیوید آسپینا نداد.

کلمبیا هنگامی که ضربه سر دووان زاپاتا به تیرک راست برخورد کرد یک موقعیت را از دست داد. اروگوئه با حمله به ضد حمله برگشت. رودریگو بتانکورت فشار کلمبیا را متوقف کرد و سوارز را تغذیه کرد. مهاجم آن را در محوطه جریمه به بتانکوورت پاس داد و هافبک توسط جیسون موریو مورد ضرب و شتم قرار گرفت. سوارز ، بهترین گلزن مقدماتی آمریکای جنوبی ، از دقیقه 54 یک گل به ثمر رساند.

نانیس در 73 با نتیجه 3 بر 0 نتیجه را به ثمر رساند و کلمبیا در آخرین لحظه با جدایی مدافع مینا با دریافت کارت زرد دوم به دردسر جدی افتاد. کلمبیا به مقام هفتم جدول رده بندی سقوط کرد. بعد او در اکوادور در کویتو بازی می کند.

کارلوس کی روش ، سرمربی کلمبیا گفت: “ما در دو گل اول اشتباه کردیم.” “ما باید مسئولیت را بپذیریم. آنها کمتر اشتباه کردند و در فوتبال این تیم است که برنده می شود. “

همچنین روز جمعه ، شیلی 2-0 پرو را شکست داد ، و آرتور ویدال در دقیقه 20 با فریاد از وسط و در دقیقه 35 به گل رسید ، فقط توپ را از بالای خط دور کرد. حالا شیلیایی ها با چهار امتیاز در رده ششم قرار دارند. مسابقه بعدی روز سه شنبه در ونزوئلا است. در همان روز ، پرو در جایگاه هشتم که تنها یک امتیاز خواهد داشت ، میزبان آرژانتین است که در جایگاه دوم قرار گرفت.