المپیک توکیو: مقامات عالی می گویند طرفداران ممکن است با محرومیت روبرو شوند


روز پنجشنبه ، ممکن است از هواداران خواسته شود تا در المپیک توکیو درد نکنند تا از خطر انتشار ویروس کرونا جلوگیری کنند. این نظرات پس از یک تست ژیمناستیک در توکیو در روز یکشنبه ، هنگامی که از تماشاگران ماسک پوش خواسته می شود که فریاد نزنند و شادی نکنند ، به کف زدن های مودبانه و تأسف برانگیز تایید می شود. توشیرا موتا ، مدیرعامل توکیو 2020 گفت حامیان وارد ژاپن می توانند از شر قرنطینه اجباری دو هفته ای خلاص شوند و گفتند که اجبار آن بسیار دشوار است. اما وی گفت که مقامات همچنین در حال بررسی این موضوع هستند که هواداران نباید فریاد بزنند و با صدای بلند صحبت کنند تا خطر آلوده شدن به Covid-19 در بازیهای موکول شده 2020 به حداقل برسد.

بوق تجاری

موتو بعد از جلسه کمیته گفت: “این احتمال وجود دارد که ما بتوانیم از تماشاگران (المپیک) بخواهیم از فریاد زدن و بلند صحبت کردن خودداری کنند.”

“وقتی به قرار گرفتن در معرض فکر می کنیم ، اعتقاد داریم موضوعی است که باید برای کاهش خطر ابتلا به قطره در هوا مورد توجه قرار گیرد.”

با این حال ، موتو افزود که لازم است “عملی و مصلحت” بودن خاتمه تعهدات مورد توجه قرار گیرد.

در حالی که از پایان همه گیر شدن ورزش در سراسر جهان از سر گرفته شده است ، بیشتر آنها پشت درهای بسته برگزار می شوند.

هواداران مجاز به شرکت در مسابقات ورزشی در ژاپن هستند ، معمولاً به مقدار محدود ، اما آنها به فریاد و سرگرمی تشویق نمی شوند.

رئیس کمیته بین المللی المپیک ، توماس باخ ، که هفته آینده به این کشور سفر خواهد کرد ، روز چهارشنبه گفت که اطمینان بیشتری از پذیرش “تعداد معقولی” از هواداران در بازی ها دارد.

موتو گفت: مقامات در حال بررسی این هستند که قرنطینه را برای بازدید از هواداران برداشته و یک سری آزمایشات و بررسی های بهداشتی را جایگزین کنند.

جابجایی ورزشکاران و مسئولان به مدت دو هفته پس از ورود به کشور به شدت محدود خواهد شد ، اما اجرای آن برای هواداران دشوار است.

قرنطینه “غیر واقعی”

وی پس از جلسه کمیته به خبرنگاران گفت: “از آنجا که تعداد تماشاگران خارجی بسیار زیاد است ، 14 روز قرنطینه و ممنوعیت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی غیرواقعی است.”

در عوض ، “فعالیت های در دست بررسی” ، “پیش از ویزیت و نظارت بر بهداشت ، بازرسی از مرز نزدیک ، بررسی های بهداشتی و بهداشتی پس از ورود (و) اقدامات سریع در هنگام بروز علائم”.

المپیک توسط یک بیماری همه گیر ویروس کرونا به مدت یک سال به جولای سال آینده موکول شد ، اما با وجود افزایش تعداد موارد در سراسر جهان ، چشم انداز این بازی ها بیشتر می شود.

توکیو فعالیت های آزمایشی خود را آغاز کرده است ، از جمله بازی هایی با کمبود بیس بال و مسابقات ژیمناستیک یکشنبه با چهار ایالت که در تنظیمات ایمنی زیستی کاملاً کنترل شده برگزار می شوند.

رئیس بازی های المپیک ، باخ ، که دیدار وی هفته آینده اولین بازدید وی پس از تاخیر در بازی ها خواهد بود ، گفت که این اتفاقات نشانه مثبتی است.

وی پس از جلسه هیئت اجرایی IOC گفت: “با دیدن آزمایش های مختلف در ژاپن ، می توانیم اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم كه تعداد تماشاگران منطقی در سالن های المپیك خواهیم داشت.”

“چقدر و تحت چه شرایطی خواهد بود … بستگی زیادی به وقایع آینده دارد.”

بالا رفته

در حال حاضر ، تقریباً همه گردشگری خارجی در ژاپن کاملاً ممنوع است. موتو گفت: هر محدودیتی در تعداد تماشاگران یا قوانینی برای حضور در جمعیت در بهار تصویب می شود.

در مسابقات ژیمناستیک روز یکشنبه ، حدود 2 هزار هوادار نقابدار در مکان المپیک 8700 نفری از نظر اجتماعی فاصله داشتند و آنها را تشویق می کردند که فریاد نزنند.

مباحث ذکر شده در این مقاله