اسکاتلند ادعا می کند یورو 2020 برای انتظار طولانی مدت با پایان یافتن تاریخ مقدونیه شمالی پایان می یابد


تبعید طولانی اسکاتلند پس از پیروزی در ضربات پنالتی مقابل صربستان در بلگراد در روز پنجشنبه به صعود یورو 2020 پایان یافت ، در حالی که مقدونیه شمالی اولین بازی خود را در فینال پس از پیروزی سخت در پلی آف در گرجستان انجام خواهد داد. مجارستان و اسلواکی نیز کرسی هایی را در این مسابقات بدست آوردند که اوایل سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و اکنون برای ژوئن و ژوئیه 2021 برنامه ریزی شده است. مسابقات ، جام جهانی 1998 و تقریباً صعود به مرحله نهایی پلی آف مقابل صربستان.

بوق تجاری

شاگردان استیو کلارک ابتدا در ابتدای نیمه دوم در زیر باران ریان کریستی در بلگراد باران آمدند ، اما لوکا جوویچ در دقیقه 90 به گل 1: 1 رفت و وقت اضافی را مجبور کرد.

دیگر هیچ گلی به ثمر نرسید و اسکاتلند با نتیجه 5-4 پیروز شد که دروازه بان دیوید مارشال آخرین ضربه الکساندر میتروویچ را دفع کرد و باعث صحنه های شاد جشن در استادیوم خالی شد.

اسکاتلند در 9 بازی بدون شکست ، می تواند به ومبلی سفر کند و در آنجا با انگلیس بازی کند و در فینال در گروه D به مصاف جمهوری چک و کرواسی در گلاسگو برود.

کریستی ، ستاره سلتیک گفت: “راهی که امشب بازی پیش رفت ، جای خود را به این تساوی دیرهنگام داد و هنوز هم حفاری می کرد. سپس” مارس “بزرگ ، شگفت انگیز و باورنکردنی فرا می رسد.

اشکهایش را نگه داشت و افزود: “من رفته ام. این یک سال وحشتناک برای همه ملت ، برای همه بوده است. ما می دانستیم که با ورود به بازی ، می توانیم چیز کمی به کشور بدهیم و امیدوارم همه به خانه خود برگردند. عصر یک مهمانی ترتیب دهید.

“ما این همه سال را پشت سر گذاشته ایم و این یک میمون است که عقب است.”

ایرلند شمالی انکار می کند

برای ایرلند شمالی که به یورو 2016 رفت ، چنین شادی وجود نداشت ، اما در مسابقات بعدی اروپا با از دست دادن 2: 1 در وقت های اضافی مقابل اسلواکی در بلفاست ، قهرمانی بعدی اروپا را از دست خواهد داد.

گل دیرهنگام میلان اسكرنیار پس از اینكه جوراك كوتسكا اسلواكی را پیش انداخت ، جان باراكلو را نجات داد ، اما میكال دوریس در دقیقه 110 بر اسلواكی پیروز شد.

اسلواکی که در مرحله نیمه نهایی در ضربات پنالتی جمهوری ایرلند را شکست داد در فینال با لهستان ، اسپانیا و سوئد وارد گروه E می شود.

مجارستان از پشت سر آمد تا ایسلند را بی حس کند و جایی را امن کند. دو گل دیرهنگام در بوداپست به پیروزی 2-1 رسید.

به نظر می رسید که ایسلند برای سومین تورنمنت بزرگ به میدان می رود ، پس از ضربه آزاد زودهنگام Gilfi Sigurdsson در دقیقه 11 ، دروازه بان پیتر گولاچی را پشت سر گذاشت.

با این حال ، در دقیقه 88 که لوئی نگا ، مجارستانی متولد فرانسه متولد فرانسه شد ، توپ را به گل تساوی داد ، كاری آرناسان توپ را به محوطه جریمه رساند.

و میزبان برنده را به چنگ آورد ، زیرا تلاش های کوچک دومینیک شباسلی در دقیقه دوم مصدومیت با نتیجه 2 بر 1 پیروزی را ثبت کرد.

دو بار با کسب مقام دوم در جام جهانی ، مجارستان با صعود به یورو 2016 و صعود به مرحله یک شانزدهم نهایی ، غیبت 30 ساله خود در این مسابقات را به پایان برد.

آنها در یورو به گروه F خواهند رفت و به مصاف قهرمانان جام جهانی فرانسه ، آلمان و قهرمان فعلی اروپا پرتغال می روند و دو بازی گروهی در خانه در بوداپست برگزار می شود.

اعتصاب پاندف گرجستان را پایین می آورد

مقدونیه شمالی اولین مسابقه خود را در حالی آغاز می کند که مهاجم 37 ساله و باتجربه گوران پاندف در دقیقه 56 برنده خود را در تفلیس کشت.

عضو “اینتر” میلان ، که در سال 2010 قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد ، اکنون پاندف در “جنوا” کار می کند و بهترین گلزن کشورش است.

این کشور بالکان که در رده بندی جهانی فیفا در رتبه 65 قرار دارد ، به همراه هلند ، اتریش و اوکراین وارد گروه C می شود.

مقدونیه شمالی قبلاً هرگز به تورنمنت بزرگی نرفته است ، اما بعد از اینکه لیگ جدید یوفا راهی معادن سنتی اروپا را ارائه داد ، فرصتی پیدا کرد.

بالا رفته

یک بازی مقدماتی به تیمی از قعر لیگ D داده شد و مقدونیه شمالی پیش از آنکه ماه گذشته با نتیجه 2-1 همسایگان کوزوو را شکست دهد ، گروه را با ارمنستان ، جبل الطارق و لیختن اشتاین هدایت کرد.

“یورو” بازداشت شده با 24 تیم قرار است در 12 شهر قاره ، نیمه نهایی و فینال در “ومبلی” لندن بازی کند.

مباحث ذکر شده در این مقاله