اسپانیا پس از شکست تاریخی آلمان با نتیجه 6 بر 0 – فوتبال دوباره امیدوار است

با جمع شدن نتایج ناامیدکننده و شدت گرفتن فشارها بر روی مربی ، انتقادات بدتر شد. اسپانیا روز سه شنبه همه چیز را در تعطیلات قرار داد و چهار بار قهرمان جهان ، آلمان را 6-0 نگه داشت.

لوئیز انریکه گفت: “شاید این نتیجه بتواند دوباره به هواداران امیدوار شود و کسانی را که به ما شک داشتند متقاعد کند.” “بازگشت به پیروزی با چنین عملکرد فوق العاده ای مهم بود.”

در آستانه مسابقه ، انتخاب لوئیز انریکه مورد سال قرار گرفت و برخی از تصمیمات وی محکوم شد.

بازیکنان نیز هدف قرار دادند. نگرانی ها در مورد ناآگاهی ابراز شد ، زیرا امیدها برای دیدن پیشرفت تیم در لیگ ملت ها به سرعت کمرنگ شد. و انتظارات برای موفقیت در مسابقات قهرمانی اروپا سال آینده نیز ضربه بزرگی وارد کرد.

همه این تردیدها و انتقادات به لطف پیروزی تاریخی در سویل به سرعت از بین رفت. پیروزی این تیم برای اولین بار اسپانیا را به فینال لیگ چهار کشور رساند و بیشتر منتقدان را مجبور به بازگشت به خانه کرد.

اسپانیا سه شکست متوالی را شکست. او در اوکراین شکست خورد و در لیگ ملت ها با سوئیس به تساوی رسید و در یک بازی دوستانه نیز برابر هلند به تساوی رسید.

تساوی مقابل سوئیس باعث شد لاروخا به پیروزی برابر رهبر گروه آلمان برای جلوگیری از سقوط مجدد به لیگ ملت ها احتیاج داشته باشد. تعداد کمی معتقد بودند که اسپانیا با توجه به بازی های ناامیدکننده او در مسابقات اخیر ، فرصت های زیادی پیدا خواهد کرد ، اما برای مدت طولانی این تغییر نکرده است.

تیم اسپانیایی از همان ابتدا در ورزشگاه لا کارتوش سلطه داشت و سه گل در نیمه اول و سه گل دیگر در نیمه دوم به ثمر رساند تا بدترین باخت آلمان را در یک مسابقه شکست دهد. تنها شکست آلمان در بازی رقابتی پنج باخت بود – شکست آلمان غربی از مجارستان با نتیجه 8-3 در مرحله گروهی جام جهانی 1954.

لوئیز انریکه همیشه گفته است که علی رغم عدم کسب نتایج خوب ، به تیم اعتماد دارد و به برخی از نکات مثبت توجه می کند. سرانجام همه چیز در مسابقه جمع شد.

لوئیس انریکه گفت: “بازیکنان از پتانسیل خود اطلاع دارند ، اما به آنها اطمینان می دهد.” “این به انگیزه آنها کمک می کند.”

او همچنین با صحبت با تیم آلمانی تیم خود را ستود.

وی گفت: “آلمان یکی از بهترین تیم ها در اروپا و جهان است.” “او به اینجا شکست ناپذیر آمد و با بهترین بازیکنان خود بازی کرد.

“برای دادن این نوع به تیمی مانند آلمان ، شما در حمله و دفاع به کار تیمی زیادی از همه نیاز دارید.”

لوئیز انریکه گفت که این پیروزی باید از اعتماد بازیکنان در مسابقات قهرمانی اروپا حمایت کند. وی گفت این باعث شده بازیکنان طوری با بازی روبرو شوند که گویی بخشی از مسابقات سال آینده است.

لوئیز انریکه گفت: “ما برای بازی آماده می شدیم گویی یک چهارم نهایی است.” “ما می خواستیم این بازی به مانند بازی سقوط در یورو به نظر برسد و بازیکنان و تیم عالی بودند.”

تنها ناامیدی لوئیس انریکه این بود که هواداران به دلیل شیوع ویروس کرونا ، نتوانستند شخصاً پیروزی تاریخی را ببینند.

وی گفت: “حیف که هواداران ما نتوانستند از چنین مسابقه ای از روی سکوها لذت ببرند.”