آرژانتین در مرحله مقدماتی جام جهانی برابر پاراگوئه به تساوی یک بر یک می رسد

در نیمه اول آرژانتین یک پنالتی دریافت کرد اما خوب شد تا مقابل پاراگوئه در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در بوینس آیرس تساوی یک بر یک را حفظ کند.

آنخل رومرو سومین گل خود را در سه تیم بین المللی به ثمر رساند که در نیمه راه با خونسردی پنالتی را برای پاراگوئه به بیرون زد بعد از اینکه لوکاس مارتینز کوارتا توسط میگوئل آلمیرون کنار رفت

نیکلاس گونزالس چهار دقیقه قبل از وقفه با ضربه سر خود از گوشه ژوو لو سلسو ضربه آرژانتین را به تساوی کشاند. بعد از مقایسه تیم میزبان پاراگوئه ، بیشتر نیمه دوم در استادیوم بوکاجونیورز روی صندلی عقب بود ، به دلیل شیوع ویروس کرونا.

آرژانتین فکر کرد که یک ساعت بعد وقتی لیونل مسی به کنار زمین رفت جلو رفت ، اما گل برای یک نقض قبلی در نیمه خودی که توسط کمک داور فیلم گرفته شده بود ، خط خورد. در انتهای دیگر ، پاراگوئه با صدای بلند در مورد ضربه پنالتی ، پس از برخورد توپ به دست مدافع میانی نیکولاس آتامندی ، که از شانس آرژانتین بعد از بازی شکایت کرد ، دور شد.

آتامندی گفت: “من فکر می کنم در نیمه اول زیر فشار ناراحت نبودیم ، اما وقتی توانستیم توپ را پاس دهیم و فضا پیدا کنیم ، تقریباً کل دوره دوم را در نیمه زمین آنها سپری کردیم.” “ما یک هدف گرفتیم ، اما متأسفانه این هدف دوام نیاورد.”

نتیجه به این معنی است که هر دو طرف پس از سه بازی اول از 18 بازی جستجو برای حضور در فینال قطر بدون شکست باقی مانده اند. چهار تیم برتر مرحله مقدماتی تیم های آمریکای جنوبی با 10 تیم به طور خودکار به فینال راه پیدا می کنند و مقام پنجم وارد پلی آف بین منطقه ای می شود.

بازی بعدی آرژانتین روز سه شنبه به مصاف پرو است و پاراگوئه در همان روز میزبان بولیوی است. در اوایل روز ، بولیوی در خانه به دلیل مجازات دیرهنگام پنالتی با نتیجه 3-2 مغلوب اکوادور شد. میزبان اندکی قبل از وقفه برتری خود را بدست آورد ، فقط در دوره دوم اکوادور دو گل به ثمر رساند.

اگرچه مارسلو مورنو برای بولیوی گل تساوی را به ثمر رساند ، اما کارلوس گروس دو دقیقه بعد برنده اکوادوری را به ثمر رساند و در سومین شکست بولیوی شکست خورد.