Shubman Gill سرکوب‌ناپذیر در حالی که GT Star قرن سوم IPL 2023 را به نمایش می‌گذارد، تماشای سرگرم‌کننده است.

شوبمن گیل در بازی GT vs MI در IPL 2023 Qualifier 2 روحیه بسیار خوبی داشت.© BCCI/IPL

داستان Shubman Gill با هر مسابقه بهتر و بهتر می شود. میلیاردها طرفدار قبلاً از این بازیکن با استعداد به عنوان “شاهزاده” کریکت هندی استقبال کرده اند و گیل دلیل دیگری برای نشان دادن اینکه او به حق بیش از هر کس دیگری سزاوار این عنوان است به آنها داده است. گیل، 23 ساله، سومین IPL قرن 2023 خود را برای گجرات تایتان ها تنها با 49 توپ در برابر سرخپوستان بمبئی در مسابقه IPL Qualifier 2 که باید برنده شود، روز جمعه در احمدآباد به ثمر رساند. در حالی که رسیدن به سه رقم سه رقمی در یک فصل به خودی خود یک شاهکار است، مد غالبی که در آن گیل به این علامت رسید لذت تماشایی بود. این سریعترین تن مشترک در پلی آف IPL است. Wriddhiman Saha (فینال 2014) و Rajat Patidar (2022 Eliminator) نیز در 49 توپ به امتیاز سه رقمی رسیدند.

گیل در نهایت برای 129 توپ از 60 توپ در اور هفدهم سقوط کرد. در آن زمان، تایتان‌های گجرات از مرز 190 عبور کرده بودند. «مشاهده خفاش آبششی Subhmana لذت بخش است… #وای»، توییت عرفان پاتان شاید به طور خلاصه خلاصه‌ای از اینینگ‌های درخشان باشد.

کنترل عالی که شوبمن گیل با آن جام MI را نابود کرد در آمارهای ساده مشهود بود. وقتی گیل بیش از 90 سال داشت، 91 درصد از شوت های او در میانه راه بود، در حالی که او تنها در 2 درصد از اینینگ های خود ضربه خورد. این آمار نشان می دهد که این مرد به چه معناست. گیل هفتمین ضربه‌بازی است که در پلی‌آف IPL یک تن گلزنی می‌کند و با ۲۳ سال و ۲۶۰ روز جوان‌ترین بازیکن است. فقط ویرات کوهلی (4 تن برای رویال چلنجرز بنگلور، 2016) و جاس باتلر (4 تن برای راجستان رویالز، 2022) در یک نسخه از IPL بیشتر از گیل امتیاز کسب کرده اند.