MS Dhoni و Hardik Pandya در فینال IPL 2023 به دنبال رکوردهای تاریخی به عنوان GT در مقابل CSK هستند.

MS Dhoni و Hardik Pandya© BCCI/Sportzpics

برنده لیگ برتر هند (IPL) 2023 روز یکشنبه با حضور مدافع عنوان قهرمانی گجرات تایتانز و چنای سوپر کینگز در فینال مشخص خواهد شد. این مسابقه یک درگیری نمادین بین دو رهبر کاریزماتیک در MS Dhoni و Hardik Pandya را ارائه می دهد. در حالی که Dhoni یک اسطوره بازی است، هاردیک با مهارت های رهبری خود، افراد برادر کریکت را تحت تاثیر قرار داده است. در فینال، هاردیک و دونی هر دو برای تاریخ مبارزه خواهند کرد، اما تنها یکی از آنها می تواند به آن دست یابد.

Dhoni در تعقیب “کاپیتان” روهیت شارما:MS Dhoni که در مجموع 4 بار جام IPL را با CSK برده است، قصد دارد رکورد بیشترین برد روهیت شارما را به عنوان کاپیتان برابر کند. تا به امروز، یک ضربه زن هندی بمبئی بیشترین بار به عنوان کاپیتان عنوان IPL را کسب کرده است (5). اگر CSK این عنوان را به دست آورد، Dhoni با رکورد روهیت برابری می کند.

هدف هاردیک برای عنوان “رکورد” در ششمین IPL است:هاردیک پاندیا نیز رکورد روهیت شارما را دنبال می کند، البته رکوردی متفاوت از دونی. هاردیک تاکنون 5 بار عنوان IPL را کسب کرده است. یک پیروزی دیگر در روز یکشنبه باعث می شود که او تعداد عناوین خود را به عدد 6 برساند، مانند روهیت شارمای هندی های بمبئی. در حال حاضر هیچ بازیکنی بیش از 6 بار عنوان IPL را کسب نکرده است. روهیت با 5 بار قهرمانی با هندی های بمبئی و یک بار با Deccan Chargers منقرض شده رکورد دار است.

فصل IPL 2023 با درگیری بین گجرات تایتانز و چنای سوپر کینگز در احمدآباد آغاز شد. اتفاقا فصل هم با جدال همین تیم ها به پایان می رسد. در آغاز فصل، GT با شکست دادن برنده 4 بار، دو امتیاز را به دست آورد.

تایتان ها با تعقیب هدف 179 ران، امتیاز 182/5 را در 19.2 اور به دست آوردند. با این حال، هنگامی که دو تیم دوباره در مرحله مقدماتی یکم به مصاف یکدیگر رفتند، تیم دونی به یک پیروزی راحت دست یافت.

چه کسی آخرین هور را خواهد داشت؟

موضوعات مطرح شده در این مقاله