MS Dhoni، 41 ساله، کتاب های تاریخ را با رکورد خیره کننده کریکت T20 بازنویسی می کند.

MS Dhoni 208 امین شکار خود را در کریکت T20 گرفت© BCCI/Sportzpics

یکی از بهترین بازیکنان کریکت که تا به حال در بازی جنتلمن بازی کرده است، MS Dhoni حتی در سن 41 سالگی به رکورد شکنی خود ادامه می دهد. در روز جمعه در دیدار با سانرایزرز حیدرآباد (SRH) در مسابقات لیگ برتر هند (IPL) 2023، دونی “رکورد جهانی” کریکت T20 را شکست و به عنوان ویکت بانی با بیشترین تعداد شکار در کوتاه ترین فرمت بازی تبدیل شد. این رکورد قبلاً در اختیار کوئینتون دی کوک بود، اما کاپیتان چنای سوپر کینگز (CSK) در لیست از آن سبقت گرفت.

قبل از مسابقه، Dhoni و De Kock در شماره 1 مساوی بودند و هر دو در مجموع 207 گیر در کریکت T20 گرفته بودند. پس از اینکه Dhoni در مسابقه بولینگ ماهیش تکشانا را از آیدن مارکرام گرفت، او از کنار De Kock گذشت تا تنها نقطه را از آن خود کند.

Dhoni تنها هندی نیست که در 5 نفر برتر قرار دارد. Dinesh Karthik، ویکت بان رویال چلنجرز بنگلور، تنها سه امتیاز پس از Dhoni در لیست دارد.

ویکت‌هایی که بیشترین شکار را در کریکت T20 مردان دارند:

  1. 208 – MS Dhoni
  2. 207 – کوئینتون دی کوک
  3. 205 – دینش کارتیک
  4. 172 – کامران اکمل
  5. 150 – دنش رامدین

ضونی در دیدار مقابل سان رایزرز نیز ضربه تند و ران اوت کرد. در مجموع، کهنه سرباز 41 ساله این بازی به طور مستقیم در سه برداشت مختلف شرکت داشت.

سوپر کینگز تلاش درخشانی با توپ انجام داد تا SunRisers را در 20 اور فقط به 134/7 محدود کند. راویندرا جادجا فوق ستاره صاحب توپ برای قهرمانان 4 بار بود و برای 22 ران در مسابقه سه ویکت گرفت.

موضوعات مطرح شده در این مقاله