DCW اخطاریه ای در مورد خشونت آنلاین علیه خواهر شوبمن گیل به پلیس دهلی ارسال کرده است

عکس فایل شوبمن گیل در کنار خواهرش شهنیل.© اینستاگرام

روز چهارشنبه اعلام شد که کمیسیون زنان دهلی (DCW) با صدور اطلاعیه ای به پلیس دهلی از آنها خواسته است که یک FIR را علیه کسانی که خواهر شوبمن گیل بازیکن کریکت را ترول، آزار و تهدید به تجاوز و تجاوز کرده اند، ثبت کنند. گیلز تن در آخرین بازی گجرات تایتان در مرحله لیگ IPL، مدعیان سلطنتی بنگلور را از مسابقات حذف کرد. بعد از بازی، گیل و خواهرش توسط برخی در شبکه های اجتماعی مختلف مورد ترول و توهین قرار گرفتند.

در بیانیه DCW آمده است: «این پست‌های رسانه‌های اجتماعی در توییتر و اینستاگرام برای خواهر شوبمن گیل وحشیانه، زن‌ستیزانه، تهدیدآمیز و بسیار توهین‌آمیز است. او همچنین در رسانه های اجتماعی به تجاوز و تجاوز تهدید شده است که به وضوح یک عمل مجرمانه است.” وی افزود: این موضوع بسیار جدی است و نیاز به اقدام فوری دارد.

سواتی مالیوال، رئیس DCW در توییتر این پیام را به اشتراک گذاشت و از پلیس خواست تا گزارش دقیق اقدامات انجام شده را تا 26 می ارائه کند.

“با توجه به ترول آنلاین و خشونت علیه خواهر کریکت باز #شوبمن گیل، ما اخطاریه ای به پلیس دهلی ارسال کرده ایم و از آنها می خواهیم که یک FIR ثبت کنند. پلیس باید تا 26 اردیبهشت گزارش دقیقی از اقدامات انجام شده ارائه دهد. او در توییتی نوشت: چنین جنایتکارانی اجازه فرار ندارند.

DCW در ارتباط خود به دنبال یک نسخه از FIR ثبت شده در پرونده با مشخصات متهم شناسایی و دستگیر شده است. در صورت عدم دستگیری، نهاد حقوق زنان خواستار اطلاعات دقیق در مورد اقدامات پلیس برای دستگیری شد.