10 تیم برای شرکت در مسابقات مقدماتی جام جهانی ODI در زیمباوه از 18 ژوئن

ICC روز سه شنبه اعلام کرد که ده تیم در مسابقات مقدماتی جام جهانی ODI 2023 در زیمبابوه از 18 ژوئن تا 9 ژوئیه شرکت خواهند کرد. خطرات برای هر مسابقه بالا خواهد بود و تیم ها برای دو مقام در جام جهانی هند در ماه های اکتبر تا نوامبر مبارزه می کنند. 10 تیم شرکت کننده در مسابقات مقدماتی به دو گروه پنج تیمی تقسیم می شوند. زیمبابوه، هند غربی، هلند، نپال و ایالات متحده آمریکا گروه A را تشکیل می دهند و سریلانکا، ایرلند، اسکاتلند، عمان و امارات متحده عربی گروه B را تشکیل می دهند.

هر یک از طرفین یک بار با دیگر تیم های گروه خود بازی خواهند کرد و سه تیم برتر هر گروه به مرحله Super Six راه خواهند یافت. در سوپر سیکس، آنها با تیم هایی بازی خواهند کرد که در مرحله گروهی با آنها دیدار نکرده اند.

تمام امتیازات کسب شده در مرحله گروهی به مرحله Super Six منتقل می شود، به استثنای امتیازاتی که در مقابل تیم هایی که نتوانسته اند به مرحله Super Six صعود کنند. هر دو فینالیست جواز حضور در جام جهانی 2023 را خواهند داشت.

باشگاه ورزشی کوئینز و باشگاه ورزشی بولاوایو در بولاوایو، باشگاه ورزشی هراره و باشگاه کریکت تاکاشینگا در هراره 34 مسابقه بین خود برگزار خواهند کرد و باشگاه ورزشی هراره میزبان فینال در 9 ژوئیه خواهد بود. باشگاه کریکت هراریان قدیمی نیز میزبان یک جلسه گرم کردن خواهد بود.

زیمبابوه میزبان بازی افتتاحیه خود را در باشگاه ورزشی حراره مقابل نپال افتتاح کرد که برای اولین بار به دنبال راهیابی به جام جهانی است. قهرمان دو دوره وست هند نیز در تاریخ 18 ژوئن در باشگاه کریکت تاکاشینگا به مصاف همسایگان آمریکا خواهد رفت.

مطالب پیشنهادی  سرفراز احمد پیشنهاد می کند هند از رفتن به پاکستان برای جام ملت های آسیا خودداری می کند

گروه B در 19 ژوئن در بولاوایو آغاز می شود، سریلانکا قهرمان جام جهانی 1996 در باشگاه ورزشی کوئینز به مصاف امارات می رود، در حالی که ایرلند در دیگر بازی در باشگاه ورزشی بولاوایو به مصاف عمان می رود.

هلند در 20 ژوئن در باشگاه ورزشی حراره مبارزات خود را در برابر زیمبابوه آغاز می کند، در حالی که اسکاتلند در 21 ژوئن در باشگاه ورزشی کوئینز در بولاوایو به مصاف رقبای خود ایرلند می رود. مرحله Super Six از 29 ژوئن آغاز می شود و دو تیم انتهایی هر گروه در مرحله پلی آف به رقابت می پردازند.

برای اولین بار در این مسابقات، DRS برای تمامی مسابقات از مرحله Super Six به بعد استفاده خواهد شد.

مسابقات مقدماتی اوج یک رقابت طولانی مدت چهار ساله است که پنج تیم نهایی از سوپرلیگ CWC مردان ICC، سه مرحله مقدماتی خودکار از لیگ 2 CWC مردان ICC و دو تیمی که برای ICC مردان CWC راه یافته اند را گرد هم می آورد. مقدماتی. پلی آف.

موضوعات مطرح شده در این مقاله