کاپیتان استرالیایی مگ لنینگ از خاکستر زنان 2023 خارج شد

تیم زنان استرالیا ضربه بزرگی را قبل از Ashes متحمل شد زیرا کاپیتان استرالیایی Meg Lanning صبح شنبه از تور خارج شد. به گفته کریکت استرالیا، لنینگ به دلیل “مسائل پزشکی” از تیم کنار گذاشته شده است. کادر پزشکی که با تیم استرالیایی کار می کنند به او توصیه کرده اند که به عنوان بخشی از مدیریت خود در خانه بماند. زمان بازگشت او در حال حاضر مشخص نیست.

لنینگ اواخر سال گذشته استراحت ذهنی کرد اما در ژانویه 2023 به تیم ملی بازگشت و استرالیا را در جام جهانی T20 زنان ICC در فوریه به قهرمانی رساند.

شان فلاگلر، سرپرست استرالیا (کریکت زنان) غیبت لنینگ را منعکس کرد و گفت که این یک شکست ناگوار برای او بود، اگرچه او تأکید کرد که حمایت آنها پشت سر کاپیتان است، زیرا او به راه خود برای بازگشت ادامه می دهد.

او به وضوح ناامید است که از خاکستر رها شده است. به نقل از ICC، این یک سریال مهم برای تیم است و او از دست خواهد رفت، اما او می‌داند که باید سلامتی خود را در اولویت قرار دهد.»

او گفت: “مگ در خانه خواهد ماند و در آنجا به کار با کادر پزشکی ادامه خواهد داد تا هر چه زودتر به بازی بازگردد.”

فلگلر و کریکت استرالیا می خواهند که حریم خصوصی لنینگ در این زمان رعایت شود.

فلاگلر در پایان گفت: ما می خواهیم که حریم خصوصی مگ در این زمان رعایت شود.

آلیسا هیلی کاپیتان تیم زنان برای سری Ashes خواهد بود و تالیا مک گراث به عنوان نایب کاپیتان جایگزین او خواهد شد.

Lanning در ترکیب جایگزین نخواهد شد زیرا بازیکنان در صورت نیاز از تیم ‘A’ دعوت خواهند شد.

The Women’s Ashes با یک تست یکباره در ناتینگهام از 22 ژوئن آغاز خواهد شد و سپس به درگیری با توپ سفید با سه T20I و سه ODI به عنوان بخشی از مجموعه چند فرمتی ادامه خواهد داد.

ترکیب استرالیا: آلیسا هیلی (ج)، تالیا مک گراث (وی سی)، دارسی براون، اشلی گاردنر، کیم گارث، گریس هریس، جس جوناسن، آلانا کینگ، فیبی لیچفیلد، بت مونی، آلیس پری، مگان شوت، آنابل ساترلند، جورجیا وارهام .

موضوعات مطرح شده در این مقاله