راهکارهای پاک کردن لکه ی قهوه از روی فرش

پاک کردن لکه ی قهوه از روی فرش

راهکارهای پاک کردن لکه ی قهوه از روی فرش

پاک کردن لکه ی قهوه از روی فرش به چه صورت است؟

در مورد پاک کردن لکه ی قهوه از روی فرش راهکارهای مختلفی وجود دارد که در زیر به چند مورد از آنها می-پردازیم:
۱- موادی که نیازدارید شامل:

حوله ی سفید و تمیز، قاشق فلزی یا پلاستیکی، مایع ظرفشویی، آب اکسیژنه ی ۳ درصد، آب سرد و آب پاش

نحوه ی انجام پاک کردن لکه ی قهوه از روی فرش بدین صورت است:

تا جایی که ممکن است، کثیفی را پاک کنید. محلولی که شامل ۴/۳ قاشق چایخوری از مایع ظرفشویی و ۲ پیمانه آب سرد می باشد را درست کرده و آن را در آب پاش بریزید. سپس محلول ساخته شده را روی قسمتی که قهوه ریخته شده است بریزید تا سطح خیس شود. حدود ۱ تا ۲ دقیقه با قاشق، محلول را روی لکه پخش کرده و آن را خشک کنید. آنقدر باید این کار را ادامه دهید تا پاک کردن لکه ی قهوه از روی فرش به صورت کامل انجام شود. پس از آن، روی قسمت مورد نظر آب سرد ریخته و آن را خشک کنید. در آخر نیز آب اکسیژنه را روی این قسمت بریزید و صبر کنید تا خشک شود.
۲- در این روش، ابتدا با حوله، رطوبت منطقه ی مورد نظر را بگیرید. سپس مقداری آب معدنی یا سودا روی آن ریخته و دستمالی تمیز رو آن بگذارید و به مدت ۱۵ ثانیه روی آن اتو بگذارید. این کار را آنقدر تکرار کنید تا اثری از لکه باقی نماند.
۳- شامل دو بخش است: اگر قهوه تازه ریخته شده و هنوز خشک نشده مراحل زیر را دنبال کنید:
با قرار دادن یک پارچه ی تمیز روی لکه، سعی کنید تا قهوه را از روی فرش جمع کنید. سپس ۴ تا ۵ قاشق سرکه ی سفید را با یک قاشق مایع ظرف شویی و نصف استکان آب گرم با هم مخلوط کرده و روی پارچه ریخته و سپس بر روی لکه ی قهوه بکشید تا لکه از بین برود.
ولی اگر قهوه ای که ریخته شده  خشک شده باشد باید مراحل زیر را انجام داد:
با اسپری کردن آب، محل لکه را نم دار کنید. یک حوله ی تمیز روی لکه گذاشته و به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه اتوی داغ روی فرش قرار دهید. این عمل را آنقدر تکرار کنید تا لکه از بین برود. در بعضی موارد می توان برای گرفتن نتیجه ی بهتر، کمی سرکه را با آب مخلوط کرد.
در برخی موارد مشاهده شده که لکه ی قهوه دوباره نمایان می شود که این یعنی لکه  بسیار عمیق بوده است. برای پاک کردن لکه ی قهوه از روی فرش، از لکه بر فرش طبق دستورالعمل مندرج بر روی آن استفاده کنید و فرش را پس از آن کاملا خشک کنید.

 

برای ثبت سفارش از هرجای تهران با قالیشویی امیران تماس بگیرید

۲۲۰۸۲۰۲۱

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

10 × 1 =

Call Now Buttonتماس