پاک کردن لکه شکلات از روی فرش

پاک کردن لکه شکلات از روی فرش

پاک کردن لکه شکلات از روی فرش

پاک کردن لکه شکلات از روی فرش – به طور کلی شکلات به خوراکی های که کاکائو تشکیل شده است گفته می شود، شکلات ماده ای خوشمزه و انرژی زا به شمار می رود و با ماده های مختلفی همچون: شیر، شکر، کره و … با اندازه های مختلف ساخته می شود. شکلات همواره به عنوان یکی از پرطرفدار ترین خوراکی های جهان به شمار می رود.

کثیف شدن و لکه دار شدن فرش توسط این ماده خوشمزه و پرطرفدار یکی از معضلاتی است که فرش ها را تهدید میکند. این اتفاق ممکن است به دلایل زیادی رخ دهد از جمله بچه های کوچکی که عاشق شکلات هستند. با قالیشویی امیران همراه باشید تا به راحتی لکه ایجاد شده را در کوتاه ترین زمان ممکن از بین ببرید.

وسایل مورد نیاز جهت پاک کردن لکه شکلات از روی فرش

  • آمونیاک
  • سرکه سفید
  • شامپو فرش
  • دستمال الکی
  • پارچه تمیز
  • محلول شوینده
  • یخ
  • قاشق یا چاقو کند

 

مراحل پاک کردن لکه شکلات از روی فرش

اول از همه از خشک شدن و نفوذ شکلات به ریشه های فرش جلوگیری کنید.
۱- با استفاده از قاشق یا یک چاقو کند شکلات را از روی فرش جمع آوری کنید. در صورتی که شکلات آب شده و نرم شده است با استفاده از یخ و پارچه ای تمیز سطح فرش را از شکلات پاک کنید. در مرحله بعد با استفاده از دستمال الکی می توانید چربی ایجاد شده توسط شکلات را از بین ببرید.

۲- با استفاده از آب گرم شامپو فرش به مقدار کم و محلول شوینده، محلولی درست کنید. این محلول را با استفاده از دستمال بر روی قسمتی که شکلات روی آن ریخته بمالید و سپس با استفاده از دستمالی خشک ماده شوینده موجود بر روی فرش را به صورت کامل بردارید و مکان مورد نظر را خشک کنید. به طور کلی در این مرحله لکه شکلات ایجاد شده باید از بین برود و در صورتی که از بین نرفت سراغ مرحله بعد بروید.

۳-۱ نکته قبل از انجام کار محیط انجام کار است؛ مطمئن شوید محیط دارای تهویه مناسب باشد. آمونیاک را با استفاده از آب گرم مخلوط کنید و با پارچه ای را آغشته با مایع ایجاد شده کنید. دستمال آغشته به محلول را به قسمت لکه دار شده بمالید و این کار را تا زمانی تکرار کنید تا هیچ اثری از لکه بر روی فرش باقی نماند.

۳-۲- با استفاده از سرکه سفید و آب گرم محلولی درست کنید. سپس محلول ایجاد شده را بر روی لکه «اسپری» کنید و بلافاصله سریعا محل خیس شده را خشک کنید. دقت کنید این عمل را چندین بار تکرار کنید تا لکه به طور کامل از بین برود.

۴- در نهایت پس از پاک شدن لکه شکلات از روی فرش اقدام به خشک کردن لکه توسط حوله یا سشوار با باد ملایم کنید.

در صورتی که در هر یک از مراحل فوق مشکل داشتید کافیست فرش خود را به قالیشویی امیران سپرده تا لکه ایجاد شده به سادگی از بین برود. کافیست با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

56 − 49 =

تماس