نیراج چوپرا در رده‌بندی جهانی دو و میدانی با نیزه مردان در رتبه اول قرار دارد.

تصویر فایل نیراج چوپرا© توییتر

نیراج چوپرا قهرمان المپیک در آخرین رده بندی مسابقات پرتاب نیزه مردان که توسط World Athletics منتشر شد، برای اولین بار در دوران حرفه ای خود شماره یک جهان شد. چوپرا با 1455 امتیاز در صدر جدول قرار گرفت و 22 امتیاز بالاتر از اندرسون پیترز قهرمان جهان از گرانادا (1433) بود. یاکوب وادلیه، دارنده مدال نقره المپیک توکیو با ۱۴۱۶ امتیاز سوم شد.

چوپرا 25 ساله در 30 آگوست سال گذشته به رتبه دوم جهان رسید اما از آن زمان پشت سر پیترز مانده است.

سپتامبر گذشته، Neeraj Chopra فینال لیگ الماس 2022 در زوریخ را برد و اولین هندی شد که این جام معتبر را به دست می آورد.

او در افتتاحیه فصل لیگ الماس دوحه در 5 می با پرتاب 88.67 متر عنوان قهرمانی را به دست آورد.

او سپس در بازی‌های FBK در تاریخ 4 ژوئن در هلند و پس از آن در بازی‌های Paavo Nurmi در تورکو فنلاند در تاریخ 13 ژوئن شرکت خواهد کرد.

چوپرا، که سال گذشته جام فینال لیگ الماس 2022 را بالای سر برد، اولین دور فصل را با پرتاب بهترین فصل 88.67 متر برد تا بهترین زمین پر ستاره در باشگاه ورزشی قطر را به دست آورد. چوپرا در آن زمان گفت: برد بسیار سختی بود، اما خوشحالم، این یک شروع واقعا خوب برای من است.

من در این فصل تناسب اندام و ثابت خواهم داشت و سعی می کنم در رقابت های بعدی بهترین کار را انجام دهم. چوپرا که قصد دارد مرز 90 متری را بشکند، افزود: من قصد دارم در فرم بمانم و بیشتر از توانم انجام دهم.

مطالب پیشنهادی  "او یک تمام کننده است": آنیل کومبل ستاره پنجاب کینگز را پس از پیروزی مقابل لاکنو سوپر جاینتز تمجید می کند.

پایگاه آموزشی فعلی چوپرا در آنتالیا ترکیه است.

فوق ستاره هندی گفت: “امیدوارم در مسابقات بعدی در صدر جدول قرار بگیرم و ثبات را در این فصل حفظ کنم.”

موضوعات مطرح شده در این مقاله