“نه در اولین افکار، اما…”: قدردانی بزرگ مربی CSK آجینکیا راهانه

استفن فلمینگ به افسانه های ورزشی اعتقادی ندارد، اما دزدی تقریباً باورنکردنی راویندرا جادجا که سوپر کینگز چنای را به پنجمین جایزه IPL خود رساند، ممکن است نزدیک ترین چیز به آن باشد. با 13 بازی مورد نیاز برای پیروزی در فینال مقابل گجرات تایتانز، CSK تنها سه دوش از چهار توپ اول را انجام داد، قبل از اینکه جادجا موهیت شارما را با یک گل شش و چهار از دو توپ آخر شکست داد و به معنای واقعی کلمه جام را از دستان گجرات بیرون آورد. «می‌گویند در ورزش افسانه‌ای وجود ندارد، اما امروز خیلی خوب بود. 18 ماه کمی سخت گذشت، کاپیتانی سخت بود، مصدومیت سخت بود، کمی زمان برد تا از آن خلاص شویم. پس از اینکه چنای در فینال IPL گجرات تایتانز را شکست داد، فلمینگ به رسانه ها گفت.

در واقع، فلمینگ از نظر ذهنی شکست را پذیرفت قبل از اینکه موهیت دو تحویل پایانی را انجام داد و Jadeja آن را برگرداند.

ما فینال را روی آخرین توپ باختیم که کاملاً دلخراش است. داشتم خودم را برای درد دل دیگری آماده می‌کردم که جودو یک به شش زد، و مطمئن نبودم که درد دل بیشتر یا شادی بیشتر بود.

کیوی افزود: “اما وقتی دیدم توپ سقوط کرد، در پایان شادی خالص بود. این رقابت شما را به سطح احساسی می برد که نمی توانید تصور کنید.”

فلمینگ از قدرت آتش Jadeja تمجید کرد.

او یک توپ‌باز فوق‌العاده است، اما ما آنقدر قدرت آتش داریم که از برخی راه‌ها استفاده می‌کنیم، اما چیزی باید به او بدهیم. ام‌اس (Dhoni) در حمایت از او بسیار حامی و فعال بوده است و او امروز این ایمان را جبران کرد. فلمینگ را اضافه کرد.

مطالب پیشنهادی  زیدان "در مورد اخراج در آستانه مسابقه" بوروسیا "- فوتبال" فکر نمی کند "

کاپیتان سابق نیوزلند درباره انتخاب ضربه جادجا توضیح داد.

فکر می‌کنم شش، به‌ویژه توپی که بسیار به کامل بودن نزدیک بود، تعیین‌کننده بود، و سپس چپ‌پا تا پای خوب. این یک راه عالی برای اتمام بود. من نمی توانستم برای او خوشحال باشم. فلمینگ افزود: گاهی اوقات ناامیدی وجود داشت، اما او بازیکن سلاح ما است، او بازیکن شماره 1 است و امروز موفق شد.

مربی CSK گفت که تیمش در نیمه اول در زمین ضعیف بود، اما همچنان با ادامه بازی بارانی، بهتر و مطمئن تر شد.

215… من فکر می‌کردم امتیاز فوق‌العاده‌ای بود، اما باران آمد و ما باید حرکت را تغییر می‌دادیم. ما احساس کردیم که رطوبت در زمین وجود دارد، امکان گرفتن آن وجود دارد. ضرب و شتم زیادی لازم بود.

شروع بسیار مهم بود زیرا ما هنوز در شوک بازی بودیم. 4 یا 6 اور اول به ما ایمان آورد و زمانی که ذره ای ذوق کردیم متوجه شدیم که این نوع زمینی است که دفاع از آن بسیار دشوار است. فلمینگ اضافه کرد، بنابراین می دانستیم که شانس داریم. در کل مسیر اکتان بالا خواهد بود.”

فلمینگ از محمد شامی و موهیت شارما از گلزنان گجرات تایتانز به دلیل شرکت در آخرین توپ مسابقه تمجید کرد.

او گفت: “دو اورهای آخر بسیار فشرده بودند. شامی و شارما به خوبی بولینگ بازی کردند، به ویژه محیط شارما بسیار خوب بود.”

به گفته فلمینگ که به مدت یک دهه و نیم مربی CSK بوده است، کریکت همیشه یک بازی با مزیت های بزرگ بوده است.

فکر می کنم چند روز پیش گفتم که این تورنمنت با امتیازات کوچک تعریف می شود. فکر می‌کنم چند توپ آخر آن را خلاصه می‌کردند – اگر فقط یک یورک را از دست دادید یا به سمت پا رفتید.

مطالب پیشنهادی  تکنولوژی خودش را تغذیه می کند

فلمینگ گفت: «ما همیشه در مورد آن صحبت کرده‌ایم، اگر بتوانید در آن لحظات در سمت راست قرار بگیرید، می‌توانیم بمانیم و این یکی از آن روزها بود.

درود بر رهانه

فلمینگ از آجینکیا راهان، بت‌باز هندی، که با یک فصل فوق‌العاده موفق با خفاش، به یکی از داستان‌های موفقیت تیم CSK تبدیل شده است، تمجید کرد.

چیزی که تغییر کرده است، فلسفه رهانه در عدم تلاش برای لنگر بودن است.

«از آنچه که من می‌دانم، ما از برچسب مردی که با او دعوا می‌کنید یا با آن دعوا می‌کنید، خلاص شده‌ایم. فکر می‌کنم این موضوع بیش از حد بالای سرش آویزان بود و مانع از تبدیل شدن او به بازیکنی شد که می‌توانست باشد.

فلمینگ گفت: «و یک بار که آن برچسب از بین رفت، وقتی در اواسط پیش فصل حضور پیدا کردم، مردی را دیدم که در فرم بسیار خوبی بود.

فلمینگ گفت که رهانه در برنامه اولیه آنها قرار ندارد.

او در افکار اولیه ما نبود اما بازی بمبئی واقعا تعیین کننده بود. این یکی از بهترین بردهای ما در این مسابقات بود و او کاتالیزور بزرگی برای آن بود، بنابراین او مقام سوم را کسب کرد.

او در تمام طول راه ثابت قدم بود، او چیزی جز مثبت نبود، تورهایش مثبت بودند. هر بار که او در مرز یا خارج از یک بازی بزرگ گرفتار می شد، ما فقط تایید می کردیم که او چقدر خوب بازی می کند. بنابراین کمی ایمان و فقط توانایی خالص – او امسال بازیکن فوق العاده ای برای ما بود.”

مطالب پیشنهادی  بابر اعظم قرار است از شهید افریدی که در آستانه پیوستن به لیست نخبگان در T20Is است پیشی بگیرد.

مربی می گوید رایودو یک حفره بزرگ بر جای می گذاشت

کاپیتان سابق نیوزلند گفت که آمباتی رایودو که پس از این فینال IPL اعلام بازنشستگی کرد، حفره بزرگی در کنار آنها باقی خواهد گذاشت.

“آمباتی رایودو یک افسانه مطلق بود. من او را به عنوان یک ضربه زن بسیار عالی ارزیابی می کنم و آن سه توپ در برابر موهیت شارما امروز در برابر یکی از بهترین توپ گیران تاریخ ثابت شد… زدن ضربات 6، 4 و 6 به او کلاسی بود.

رایودو سوراخی به جا خواهد گذاشت، شکی در این نیست، اما بازی ادامه دارد. این درست نیست؟ ما انتظار داشتیم که خروج او از این طریق در گروه و همچنین برای او بسیار احساسی باشد.”

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)

موضوعات مطرح شده در این مقاله