منچسترسیتی با پیروزی مقابل چلسی قهرمانی را جشن گرفت، لیدز با سقوط روبرو شد

منچسترسیتی با پیروزی 1-0 مقابل چلسی در حالی جشن قهرمانی خود را در لیگ برتر جشن گرفت که قهرمانان جشن را در ورزشگاه اتحاد به طور کامل حفظ کردند و لیدز روز یکشنبه به سقوط نزدیکتر شد. سیتی پنجمین عنوان خود را در شش فصل در روز شنبه به دست آورد زیرا آرسنال رده دومی با نتیجه 1-0 در ناتینگهام فارست شکست خورد. شاگردان پپ گواردیولا سومین قهرمانی متوالی خود را با پیروزی در دوازدهمین بازی متوالی خود در لیگ جشن گرفتند.

آن دوندگی وحشتناک باعث شد که آرسنال عقب بماند زیرا توپچی ها نتوانستند جلوی سلطنت سیتی را بگیرند علیرغم اینکه در بیشتر فصل در جدول پیشرو بودند.

هر لیگ برتر خاص است. گواردیولا درست قبل از شروع بازی گفت: و البته وقتی سه بازی پشت سر هم داشته باشید، این به معنای ثبات ماست.

“به خصوص در مقابل حریفان، در گذشته لیورپول و امسال مقابل آرسنال باورنکردنی بوده است. به همین دلیل است که شما به کیفیت حریفان خود اعتبار می دهید. هر دو تیم ما را به پتانسیل خود سوق می دهند.”

سیتی می تواند پس از بازی شنبه شب برای قهرمانی، بازی را با ارلینگ هالند، کوین دی بروین و روبن دیاز روی نیمکت مقابل چلسی آغاز کند.

جشن هواداران نیز در زمان ورود اتوبوس تیم سیتی به اتحاد، که توسط هوادارانی که پرچم‌ها را به اهتزاز در می‌آوردند و در حالی که تیم خاندان خود را تشویق می‌کردند مشعل‌های دود آبی روشن می‌کردند، احاطه شد.

سیتی که با دو بازی باقی مانده 7 امتیاز بالاتر از آرسنال است، اگر بتواند جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا را به آخرین قهرمانی خود در لیگ برتر اضافه کند، جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین تیم های فوتبال انگلیس تثبیت خواهد کرد.

تعقیب کنندگان سه گانه گواردیولا در 3 ژوئن در فینال جام حذفی در ومبلی به مصاف منچستریونایتد می روند و هفت روز بعد در استانبول به مصاف اینترمیلان می روند تا برای اولین بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شوند.

یونایتد آخرین باشگاه انگلیسی بود که در سال 1999 سه گانه را به دست آورد و سیتی از این شانس برای تقلید از دستاوردهای رقبای خود لذت خواهد برد.

بازیکنان چلسی یک گارد افتخاری قبل از بازی برای همتایان خود در سیتی تشکیل دادند که همزمان با پخش سرود باشگاه آبی ماه در سراسر اتحاد، همراه با فرزندان خود به زمین مسابقه رفتند.

لیدز در خطر است

در حالی که بازیکنان و هواداران سیتی در حال و هوای جشن بودند، آلوارز اطمینان داد که چلسی جشن را خراب نمی کند. مهاجم آرژانتینی با پاس کول پالمر در دقیقه 12 یک پایان بالینی به دست آورد.

در انتهای جدول، لیدز با نتیجه 3-1 مغلوب وستهام شد و گل اول رودریگو با گل های دکلان رایس، جارود بوون و مانوئل لانزینی پاک شد.

تیم سام آلاردایس با دو امتیاز کمتر از اورتون در رده چهارم پایین ترین نقطه، در حالی که هر دو تیم فقط یک بازی کمتر دارند، از انتهای جدول سوم باقی مانده اند.

حتی اگر لیدز در آخرین روز فصل تاتنهام را در خانه شکست دهد، اگر اورتون در بازی آخر خود مقابل بورنموث در گودیسون پارک پیروز شود، باشگاه یورکشایر باز هم سقوط خواهد کرد.

تیم آلاردایس که تفاضل گل آنها 3 گل بدتر از اورتون است، احتمالاً باید به تافی ها ببازند تا شانسی برای ماندن داشته باشند.

لیدز که آخرین بار در سال 2020 در چمپیونشیپ بازی کرد، از زمانی که آلاردایس در اوایل این ماه جایگزین جاوی گراسیا اخراج شده شد، دو بار شکست خورده و در سه بازی یک تساوی کسب کرده است.

زمانی که لازم بود کیفیت را نشان ندادیم. بنابراین هفته آینده برای شکست دادن تاتنهام باید خیلی بهتر باشد. این تنها کاری است که ما می توانیم انجام دهیم،” آلاردایس گفت.

برایتون با پیروزی 3-1 مقابل ساوتهمپتون برای اولین بار در تاریخ خود فوتبال اروپا را تضمین کرد.

ایوان فرگوسن در نیمه اول دو گل به ثمر رساند و اگرچه محمد الیونوسی یک گل را برای ساوتهمپتون که قبلاً سقوط کرده بود به ثمر رساند، پاسکال گروس پیروزی برایتون را کامل کرد.

تیم ششمی روبرتو د دربی در صورت کسب یک امتیاز از دو بازی اخیر خود، حضور در لیگ اروپا را تضمین خواهد کرد.

تفاضل گل بسیار برتر برایتون نسبت به استون ویلا در رده هفتم باید تضمین کند که آنها به لیگ کنفرانس اروپا نمی رسند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید می شود.)

موضوعات مطرح شده در این مقاله