سناریوی مقدماتی پلی آف IPL 2023: آیا پایتخت های دهلی هنوز هم می توانند رتبه 4 را به خود اختصاص دهند؟

پایتخت دهلی همچنان در مرحله پلی آف است© BCCI/Sportzpics

در غیاب ریشابه پنت، پایتخت دهلی شبیه تیمی نیست که به عنوان یکی از قوی‌ترین تیم‌های لیگ برتر هند (IPL) 2023 ظاهر شده است. اگرچه فرم مردان دیوید وارنر در چند بازی اخیر بهبود یافته است، 4 از 5 بازی اخیر خود، قبل از اینکه اگر بخواهند در پایان مرحله لیگ در بین چهار تیم برتر به پایان برسند و جواز حضور در پلی آف این رقابت را کسب کنند، هنوز کار بزرگی در پیش دارند.

شاگردان دیوید وارنر تنها با 4 برد از 10 بازی، با 10 امتیاز تیمی در انتهای جدول قرار دارند. پایتخت دهلی باید تمام چهار بازی باقیمانده خود را در مرحله لیگ پیروز کند تا بتواند به دور بعد راه یابد.

در چنین شرایطی در مجموع 8 برد و 16 امتیاز مسابقه به دست خواهند آورد. اما این ممکن است کافی نباشد. پایتخت ها همچنین به نتایج کمپین دیگری نیاز دارند تا به نفع آنها باشد.

بازی‌های باقی‌مانده در برابر تیم‌های با امتیاز بالا خواهد بود – چنای سوپر کینگز و پنجاب کینگز – و از این رو کار بسیار دشوار خواهد بود. دهلی برای بهبود رتبه خالص خود که در حال حاضر 0.529- است، نه تنها باید پیروز شود، بلکه باید مطمئن شود که با اختلاف زیادی برنده می شود.

بازی های باقی مانده برای پایتخت دهلی:

  • 10 می: مقابل چنای سوپر کینگز
  • 13 می: مقابل پادشاهان پنجاب
  • 17 می: مقابل پادشاهان پنجاب
  • 20 می: مقابل چنای سوپر کینگز

دهلی امیدوار است که تیم های نیمه پایین جدول اکثر مسابقات خود را شکست دهند تا رقابت کمتری برای تیم وارنر وجود داشته باشد. تیم هایی مانند گجرات تایتانز و چنای سوپر کینگز برای پایان فصل در 4 مرحله پلی آف قوی به نظر می رسند. دو نقطه دیگر هنوز مسابقات بسیار باز دارند.