بک لینک PBN یا چند مرحله ای در سال 2023 چیست ؟

می توان آن را یک حالتی از مزرعه لینک یا Link Farm نامید. بک لینک PBN چیزی شبیه به link wheel یا link pyramid است که چندین سایت مختلف را شامل میود که همگی به یک سایت مرکزی لینک شده اند.

دقیقا همینجاست که ارزش بک لینک میتواند خودش را نشان دهد. یکی از نکاتی که میتواند در طبیعی سازی این لینکها کمک کند این است که به هیچ وجه نباید به همدیگر لینک بزنید.

بک لینک Pbn

بک لینکها به چه دلیلی ایجاد شدند؟ در مرحله بعدی، آنها محتوا و لینکها را به وب سایت تجازی خود اضافه میکنند تا رتبه بندی سایت را افزایش دهند. ضرر بزرگی که بک لینک پی بی ان می تواند برای وب سایت مرکزی شما داشته باشد این است که اگر سایت ها و وبلاگ هایی که شما از آن ها بک لینک دریافت می کنید، تضعیف شوند و اسپم اسکور آن ها نیز افزایش یابد، این امر می تواند باعث تضعیف وب سایت مرکزی شما نیز شود.

اگر می خواهید تدابیری را برای جلوگیری از مجازات شدن توسط Google اتخاذ کنید ، باید زمان زیادی را برای به روزرسانی ، عیب یابی ، تولید محتوا ، وب سایت داخلی لینک صرف کنید ، به Google اجازه دهید آنلاین بودن وب سایت لینک شما را بک لینک pbn بشناسد.

زمان استفاده و به کارگیری روش شبکه لینک سازی PBN لازم است تا اصول را به صورت صحیح رعایت کنید و از لینک سازی زیاد و تکراری بپرهیزید. چون تعداد بک لینک که در نهایت به سایت شما می رسد اگرچه کم است ولی قدرت هزاران لینک به صورت هرمی در پشت سر آن جمع شده است.

بک لینک پی بی ان (PBN) خلاصه شده ی عبارت Private Blog Networks به معنای شبکه ی خصوصی وبلاگ ها است. گوگل در سال ۲۰۱۶ تأیید کرد که بک لینک ها در کنار محتوا و Rank Brain یکی از سه فاکتور برتر رتبه بندی هستند.

لینک سازی pbn در سال 2022 بسیار نقش چشمگیری در رشد رتبه کلمات کلیدی دارد. شبکه PBN از سال 2014 توسط الگوریتم پنگوئن گوگل شناسایی شد. گوگل با دنبال کردن Footprint وب سایت ها ، که بسیاری از داده های فنی یکسان آن ها را شناسایی می کند که بیشتر شبکه های قدیمی PBN با همان IP ، سرور یا اطلاعات WHOIS مشترک یا حتی محتوای یکسان در سایت ها شناخته می شدند.

مطالب پیشنهادی  فیفا مسابقات قهرمانی زیر 17 سال جهان در هند ، آلوتس 2022 را لغو کرد

سعی کنید در موضوعهای مختلف فعالیت کنید تا همه چیز طبیعی جلوه داده شود. برای اینکه فعالیت شما به صورت طبیعی باشد، باید به صورت مستمر و مداوم، در این سایتها و وبلاگها تولید محتوا کنید. برای مثال اگر شما از یک سایتی که اعتبار بالایی دارد لینک بگیرید، گوگل به این دید نگاه میکند که شاید سایت شما خوب فعالیت کرده که لینکش در فلان سایت قرار دارد.

به علاوه احتمال عبور از الگوریتمهای گوگل به کنار، رقبای شما میتوانند با استفاده از ابزارهای جستجوگر، نمونه کارهای لینک شما را بررسی کرده و PBN شما را به صورت دستی گزارش دهند. البته یکی دیگر از روشهایی که میتواند بر روی رتبه شما تاثیر بگذارد، بحث ریفرینگ دامین است؛ یعنی اینکه سایت شما از چند دامنه مختلف، لینک دریافت کرده.

خرید بک لینک PBN قوی

این دو مورد بحثهایی هستند که میتواند در PBN به آن برسید. این امر در مورد لینک سازان مستقل تا بزرگترین شرکتهای خدمات ارسال بازدیدکننده که شما شاهد تبلیغات مداوم آنها در این صنعت هستید، صادق است؛ حتی بسیاری از متخصصان سئو که ادعا میکنند “کاملا کلاه سفید” هستند.

معمولا اگر به هر سایتی که خدمات سئو را ارائه میدهند سر بزنید، میبینید که بک لینک PBN یکی از خدمات همین سایتها و شرکتهاست. معمولا سایت هایی که محتوای یکسان یا مرتبط با سایت شما دارند، هزینه نسبتا بالایی را از شما برای لینک خارجی دریافت می کنند.

سایت یا بلاگ هایی که تهیه و راه اندازی می کنید، محتوای غیر مرتبط یا جدید تولید و منتشر کند. در حال حاضر باید هر پست، یک محتوا یونیک و کاملا به روز شده تولید کنید. وب سایت شما جریمه شده و شاید تا مدتها و یا همیشه نتوانید به رتبه خوبی دست پیدا کنید.

شاید خیلی ساده به نظر برسه اما اینطور نیست. اگرچه برخی هنوز PBN را به عنوان روش های خاکستری می شناسند، اما شواهد و تجربه نشان می دهد که این روش جزو موارد سیاه سئو است.

اگر در زمینه سئو تازه کار هستید، به احتمال زیاد تا به حال در مورد بک لینک PBN قوی کلاه سئو نشنیده اید، اما باید بدانید چه بک لینک هایی خوب و چه بک لینک هایی بد هستند. مثلا اگر شما از 2 سایت 1 لینک گرفته باشید بیشتر برای گوگل ارزشمند است تا اینکه از یک سایت 10 لینک گرفته باشید.

مطالب پیشنهادی  اینترمیلان برای بقا در لیگ قهرمانان به رامل لوکاکو متوسل شده است

باز هم یادآوری می کنیم که ما لینک سازی کلاه سفید نداریم و متدهای کلاه خاکستری هم دارای مقداری ریسک هستند. همانطور که از معنوی لغوی PBN هم مشخص است، تمامی این سایتها جزو شبکه مخفی متخصص سئو هستند.

همانطور که چندین بار هم گفتیم، PBN یکی از روشهای لینکسازی خارجی است و لینکهای خارجی (بک لینک) یکی از فاکتورهای رتبه بندی هستند. یعنی اینکه یک متخصص سئو از تعداد زیادی سایت و وبلاگ معتبر برای لینکسازی خارجی استفاده میکند تا در کلمه کلیدی مدنظر رتبه بگیرند.

در این آپدیت به بررسی سایتهای قدرتمندی که با روشهای جدید لینکسازی با یکدیگر در حال رقابت هستند میپردازم. باید بدانید که این روش به دلیل ریسک زیادی که دارد برای تبعات آن و نحوه مقابله با آن برنامه ریزی لازم داشته باشید.

حال که با مفهوم مزارع پیوند آشنا شدید، ببینیم مفهوم بک لینک PBN چیست و در این مسیر چه نقشی خواهد داشت. بک لینک PBN چیست؟ گوگل متوجه می شود که همه سایت هایی که به شما لینک می دهند دارای علائم مشکوک هستند.

دقت داشته باشید که پس از آغاز به کار کردن الگوریتم پاندا، منتشر کردن محتوای تکراری توسط این الگوریتم قابل شناسایی است. هرگز در پی بی ان ها از محتوای کپی شده استفاده نکنید. بله ، بیش از 250 نوع روش لینک سازی PBN مختلف وجود دارد که حدود 20-25 تا از این روش ها دارای تاثیر مثبت هستند.

فقط یکسری نکاتی وجود دارد باید بدانید. البته این مورد فقط یکی از نکاتی بود که باید در ساخت PBN به آن دقت کنید. در این بستر، شما میتوانید با جستوجو کلمه مورد نظر، بدانید درصد استفاده از آن عبارت چقدر میباشد.

همچنین اسم نویسندگان این سایتها هم باید با یکدیگر فرق داشته باشد؛ البته یادتان باشد که به هیچ وجه از این سایت و وبلاگها، به همدیگر لینک ندهید. یادتان باشد که به هیچ وجه از محتوا کپی استفاده نکنید.

بالاخره از PBN استفاده کنیم یا نه؟ این دقیقا اشتباه افراد آماتور است که فکر میکنند با راه اندازی چند وبلاگ و سایت، میتوانند یک شبکه PBN برای خودشان بسازند. گوگل با PBN مقابله میکند؟ البته PBN تشکیل شده از وبلاگ و سایت است؛ یعنی اینکه شما برای راه اندازی یک شبکه PBN نیاز دارید تا چندین وبلاگ هم در سرویسهای وبلاگدهی مختلف داشته باشید.

مطالب پیشنهادی  تاثیر طراحی داخلی مغازه در جذب بهتر مشتری - ایران زمین

سعی کنید که در هر سرویس وبلاگدهی ایرانی، حداقل یک وبلاگ داشته باشید. سعی کنید برای هر دامنه، یک هاستینگ مختلف را انتخاب کنید. درواقع الگوریتم و رباتهای گوگل با بررسی کیفیت و اعتبار لینکهای خارجی، سعی میکنند تا کیفیت و اعتبار سایت شما را بررسی کنید.

راه اندازی سایت مرحلهای است که همه شما با آن آشنا هستید و لازم نیست تا توضیح اضافه بدهم. تا اینجا ما با مفهوم و ارزش شبکههای PBN آشنا شدیم. برای همین است که راه اندازی یک شبکه PBN و همچنین بک لینک PBN، نیازمند یک متخصص است که با کلیه قوانین و قواعد این کار آشنا باشد.

بنده قصد خرید این پکیج بک لینک رو دارم . مرحله دوم: بعد از نوشتن مقالات و ویرایش آنها، زمان اجرای بک لینک های pbn رسیده است. اگر زمان و ایده جدید و کافی ندارید، تیم “کلیک اول” در ارائه خدمات تولید محتوا همراه شماست و می تواند خدمات سئوی سایت را در اختیار شما قرار دهد.

در ادامه این پست قرار است تا به شما بگوییم که چطور میتوانید یک شبکه PBN را برای خودتان راه اندازی کنید. بحث ساخت وبلاگ که نیازی به هاست ندارد. انتخاب هاست تاثیر بسیار زیادی در طبیعی بودن لینکهای PBN دارد.

PBN مخفف شده کلمات Private Blog Network یا Private Backlink Network است که معنی شبکه خصوصی وبلاگ (بک لینک) را میدهد. بک لینک عالی منبع اصلی اقتدار ارگانیک برای یک سایت است. بسیاری از مدیران سایت های دارای رتبه بالا، بک لینک هایی از سایت هایی که صاحب آنها هستند به سایت اصلی خود ایجاد می کنند.

حالا بیایید برویم به سراغ داستان اصلی یعنی مراحل ساخت شبکه PBN. از همین رو، لازم است پیش از ثبت سفارش، به پیشنیازهای اجرای PBN توجهات لازم را داشته باشید. بک لینک PBN، به نوعی یک بک لینک در شبکۀ چند لایه محسوب میشود که اعتبار را از لایه های پایین تر به لایه اول و نهایتا سایت هدف انتقال می­ دهد.

به صفحه اینستاگرام کلیک اول بپیوندید. به صفحه تلگرام کلیک اول بپیوندید. و صدها کلمه دیگر که در رتبه اول گوگل هستیم. شاید از خیلی شماها فکر کنید که چند تا وبلاگ و سایت طراحی میکنید و شروع میکنید به تولید محتوا و تمام!