“باید تحویل داد…”: پیام قاطع رئیس سابق BCCI برای ویرات کوهلی، روهیت شارما، بزرگسالان در فینال جام جهانی تست

رئیس سابق کمیته ملی انتخابی MSK Prasad گفت که اگر تیم هند بخواهد در فینال جام جهانی تست ICC در برابر استرالیا در The Oval از 7 ژوئن برنده شود، مهم است که ضربه‌زنان بزرگسال امتیاز خوبی کسب کنند. او همچنین گفت که با وجود اینکه در “شکل زندگی” است، نباید فشار زیادی بر روی شانه های شوبمن گیل بازیکن جوان وارد کرد.

پراساد که رئیس سابق کمیته انتخاب ملی است، در مورد شانس هند در فینال WTC، شکل ستاره هایی مانند ویرات کوهلی، کاپیتان روهیت شارما و چتشوار پوجارا پیش از این رویداد بزرگ و حضور آجینکیا راهانه در مرحله یکبار صحبت کرد. مسابقه آزمایشی و غیره

پراساد درباره شانس هند در جام جهانی تست گفت: “بولینگ ما عالی است، محمد شامی و محمد سراج در فرم عالی هستند. اشوین و جادجا هم همینطور. خفاش‌بازان باید با تغییر از توپ سفید به کریکت قرمز، خود را تنظیم کنند. زمان نیز کمتر است. این اولین بار نیست که این اتفاق می افتد. خفاش‌بازان ارشدی مانند روهیت، رهانه، پوجارا و ویرات از عهده این کار بر می‌آیند. شما نمی توانید اینقدر به جوانانی مانند شوبمن گیل فشار بیاورید. اگر بزرگترها اطاعت کنند و رهبری کنند، جوانان از آنها پیروی خواهند کرد.»

“روهیت خوب خواهد آمد”

پراساد فرم روهیت در IPL 2023 را به عنوان یک نگرانی برای تیم هند رد کرد و گفت که IPL او قبل از جام جهانی کریکت ICC 2019 نیز خیلی خوب نبود، اما او پنج قرن در جام جهانی گلزنی کرد.

روهیت قبل از جام جهانی 2019 یک IPL خیلی خوب نداشت. اما وقتی به انگلیس رفت پنج قرن گل زد. او چنین تجربه و سابقه ای دارد. او در ODI ها و تست ها عملکرد خوبی داشته است، اگرچه IPL خوبی ندارد. در حالی که برای. او در فینال WTC عملکرد خوبی خواهد داشت و من انتظار دارم که شروع خوبی برای ما داشته باشد.

فصل IPL روهیت تاکنون ناامیدکننده بوده است. او در 15 مسابقه فقط 324 دوش با میانگین 21.60 و نرخ ضربه 133.33 به ثمر رساند. این همچنین شامل دو نیم قرن و شش نمرات تک رقمی است.

با این حال، او سال 2023 عالی در کریکت بین المللی داشت. او 613 دوش در 12 مسابقه با میانگین 43.78 و نرخ ضربه بالای 80 به ثمر رسانده است. او دو قرن و دو دهه پنجاه با بهترین امتیاز امسال 120 دارد.

مطالب پیشنهادی  در افکار "فینیشر" MS Dhoni به قول خودش

“زمان تحویل”

پراساد معتقد است که ویرات با توجه به وضوح و ریتم جدید او پس از جام ملت های آسیا 2022، در فینال های WTC عالی و خوب خواهد بود.

او فصل 2021-22 فوق العاده ای نداشت. اما این به این دلیل است که ما از او انتظار زیادی داریم. او باید در هر مسابقه 100 امتیاز بگیرد وگرنه شکست است. اما او انسان است. فشار کاپیتانی مدتی روی او بود و سختی می کشید، اما یک بار که ریتم و وضوح خود را به دست آورد، به عقب نگاه نکرد. او از سال گذشته جام ملت‌های آسیا در فرم فوق‌العاده‌ای قرار داشته و صدها گل در تمام فرمت‌ها به ثمر رسانده است. او باید فکر می کرد که هند سال هاست برنده مسابقات ICC نشده است و باید مشتاق انجام هر کاری برای کمک به هند باشد. با فرم، روحیه اش در شرایط خوب و تجربه بیش از 100 تست، مطمئن هستم که او در فینال WTC عملکرد خوبی خواهد داشت.”

ویرات سال گذشته پس از جام ملت های آسیا 2022 با هم ارتباط خوبی داشت. از آن زمان او قرن ها در تست ها، ODIs، T20Is و IPL امتیاز کسب کرده است. او در سپتامبر گذشته به خشکسالی سه ساله پایان داد. در کریکت بین المللی در سال 2022، او 724 دوش در 13 مسابقه، 15 اینینگ با میانگین 51.71 به ثمر رساند. او سه قرن و نیم قرن را با بهترین امتیاز 186 به ثمر رساند.

ویرات فصل فوق‌العاده‌ای را در IPL 2023 پشت سر گذاشت و در 14 مسابقه در IPL 2023 639 دوش به ثمر رساند که میانگین آن 53.25 و نرخ ضربه بالای 139 بود. او در این فصل دو قرن و شش دهه پنجاه را با بهترین امتیاز 101* به ثمر رسانده است. او در حال حاضر سومین گلزن برتر لیگ است.

پراساد گفت که فرم درخشان پوجارا در مسابقات قهرمانی شهرستان ساسکس امسال، نویدبخش خوبی برای او و تیم هند است.

فرم او در مسابقات قهرمانی شهرستان خبر خوبی برای تیم هند است. او در حال تمرین زبان انگلیسی و آشنایی با آن است. قدرت او این است که تا جایی که ممکن است چین را اشغال کند و پس از چند ویکت سریع انتهای آن را ثابت نگه دارد. من مطمئن هستم که دوندگی او بیهوده نخواهد بود.”

مطالب پیشنهادی  قوانین جدید فیفا برای حمایت از حقوق مادران دختران - فوتبال

پوجارا در حال حاضر با 545 دوش در 8 اینینگ با میانگین بالای 68، با سه قرن و پنجاه، برترین گلزن لیگ دسته دوم قهرمانی است. بهترین امتیاز او 151 در پنج مسابقه است.

پوجارا سال گذشته نیز برای ساسکس در فرم خوبی بود. او در 8 مسابقه قهرمانی سال گذشته، 1094 دوش را با میانگین 109.40 به ثمر رساند. سال گذشته او پنج نیم قرن را با بهترین امتیاز 231 به ثمر رساند.

او چهارمین گلزن برتر این بخش پس از وین مدسن (1273 برای دربی شایر)، حسیب حمید (1235 برای ناتینگهام شایر) و سام نورتیست (1189 برای گلامورگان) بود.

پوجارا سال گذشته در جام یک روزه نیز عملکرد خوبی داشت. او در 9 مسابقه، 624 دوش با میانگین 89.14 و امتیاز ضربه 111.62 به ثمر رساند. او سه قرن و دو نیم قرن گلزنی کرد و با 174 گل برتری را به ثمر رساند. او تیمش را به عنوان کاپیتان به نیمه نهایی مسابقات رساند.

پراساد همچنین از بازگشت رهانه به تیم برای آزمون بزرگ حمایت کرد و گفت که جوانانی مانند سرفراز خان باید با وجود رکورد بزرگ کریکت منتظر شانس خود باشند زیرا تجربه در چنین مسابقات بزرگی مهم است.

“خوب است که بازیکنان جدید وارد می شوند. اما رهانه یک بازیکن اثبات شده برای هند در شرایط خارج از کشور، در قرن حضورش در انگلیس و استرالیا است. او به عنوان کاپیتان این سری را در استرالیا برد. برای چنین مسابقات بزرگی، تجربه لازم است. نه فقط دویدن هایت بلکه نحوه مدیریت فشار و بازی کردنت. سرفراز باید منتظر شانس هایش باشد. مطمئنم اگر یک سال دیگر ادامه دهد شانسش را خواهد گرفت. بازیکنان زیادی هستند پراساد گفت که در کریکت داخلی مانند سوبرامانیان بدرینات، آمل مزومدار و غیره گل های زیادی به ثمر رسانده اند، اما باید منتظر فرصت های خود بودند.

رهانه در تمام فرمت‌ها رکورد مناسبی در انگلیس دارد و 1148 دوش در 26 مسابقه، 40 اینینگ با میانگین 29.43 به ثمر رساند. او دو قرن و هفت دهه پنجاه در شرایط انگلیسی، با بهترین امتیاز 106. در تست های انگلستان، 729 دوش در 15 مسابقه، 29 اینینگ با میانگین 26.03، با یک قرن و پنج دهه پنجاه به ثمر رسانده است.

مطالب پیشنهادی  وکیل مهریه در اراک

رهانه آخرین بار در ژانویه 2022 در Tests for India ظاهر شد و از آن زمان تاکنون در بازی با توپ قرمز مورد توجه نبوده است. رهانه قبل از کنار گذاشته شدن، سال 2021 وحشتناکی را پشت سر گذاشت که در 13 تست تنها 479 دوش را با میانگین 20.82 به ثمر رساند. آخرین قرن آزمایشی او در MCG در سری به یاد ماندنی Border-Gavaskar 2020/21 رخ داد، جایی که او کاپیتان بازگشت هند از 36 هیولا در همه مسابقات بود.

مصدومیت شریاس ایر به این معنی بود که یک جای خالی در ردیف میانی برای پر کردن وجود داشت و هند از تجربه او برای تست نهایی یکبار حمایت کرد.

عملکرد او در لیگ برتر هند تا کنون و همچنین نمایش های داخلی او راه را برای بازگشت به تیم هموار کرده است.

رهانه با بازی برای چنای سوپر کینگز، جان تازه ای گرفت و 299 ران در ده اینینگ به ثمر رساند و با نرخ ضربه حیرت انگیز 169.88. او تاکنون دو گل برای این تیم زده است.

قبل از IPL، او به تخته قرعه کشی جام Ranji بازگشت و 634 دوش را در هفت مسابقه برای بمبئی، که شامل دو قرن بود، برگرداند.

در مورد استعدادهای جوان لیگ برتر هند (IPL) 2023 که امسال او را تحت تأثیر قرار داد، پراساد از یاشاسوی جیسوال (625 دوش در 14 مسابقه با میانگین 48.07 با یک قرن و پنج دهه پنجاه)، رینکا سینگ (474 ​​دوش در 14 مسابقه در یک مسابقه) نام برد. میانگین 59.25 با چهار پنجاه)، Dhruv Jurel (152 دوش در 11 اینینگ با میانگین 21.71، با نرخ ضربه بالای 172)، Jitesh Sharma (309 دوش در 14 مسابقه با میانگین 23، 76 و نرخ ضربه از 156.06) و Shivam Dube (386 دوش در 13 اینینگ با میانگین 35.09 و نرخ ضربه 158.84 با سه پنجاه) به عنوان برخی از برجسته‌هایی هستند که می‌توانند به زودی برای هند بازی کنند.

موضوعات مطرح شده در این مقاله