“آشغال های دیگران را می برد، آنها را می سازد…”: افسانه CSK “کاپیتان” MS Dhoni را خلاصه می کند.

متیو هیدن بزرگ می‌گوید ماهندرا سینگ دونی یک «جادوگر» است که می‌تواند زباله‌های دیگران را به گنج تبدیل کند، او همچنین معتقد است که سهم بی‌نظیر کاپیتان سابق هند در داستان موفقیت CSK باعث می‌شود آینده بازی او با این فرنچایز «تقریباً بی‌ربط» باشد. نبوغ تاکتیکی Dhoni نقش بزرگی در دهمین فینال IPL CSK داشت. او در شروع مسابقات بهترین حملات بولینگ را در اختیار نداشت اما توانست بهترین نتیجه را از آن بگیرد.

نحوه استفاده او از آجینکیا راهانه و شیوام دوبه در دپارتمان ضربه زدن نیز مورد تحسین قرار گرفت.

دونی که در طول مسابقات با مصدومیت زانو بازی کرد، 8 تا 9 ماه به خود فرصت داد تا در مورد آینده بازی خود تصمیم بگیرد. با این حال، هایدن معتقد است که کاپیتان قهرمان جام جهانی برای IPL بعدی حضور نخواهد داشت.

“ام اس یک شعبده باز است. او سطل زباله دیگران را می گیرد و آن را به گنج تبدیل می کند. او یک کاپیتان بسیار ماهر و مثبت است. او چیز بسیار جالبی گفت که فکر می کنم نه تنها فروتنی او و حقیقت در مورد کریکت را خلاصه می کند، جایی که او در آن حضور دارد.” هیدن به PTI گفت و در انجمن کریکت تامیل نادو کجاست.

“پیوند بین آن انجمن و فرنچایز، چقدر قوی از نظر ایجاد این فرآیند است. برای من ام اس است. یک روش سیستماتیک برای نگاه کردن به چیزها و کار روی آنها وجود دارد. او این کار را برای هند انجام داد و برای چنای سوپر کینگز انجام می دهد.

سال آینده بازی کند یا نه، تقریباً مهم نیست. شخصاً فکر نمی‌کنم که او این کار را انجام دهد، اما در این صورت او MS Dhoni است.

روزگار بازیکنان سه فرمت به سرعت به پایان می رسد

با رشد سریع کریکت T20 در سراسر جهان، بازی کردن در هر سه فرمت برای بازیکنان به طور فزاینده ای دشوار می شود.

هیدن معتقد است این امر نه تنها استفاده از تمامی فرمت ها را برای بازیکنان غیرممکن می کند، بلکه آینده بازی به خصوص نسخه بالای 50 سال را نیز زیر سوال می برد.

زمان پخش‌کننده‌های سه فرمت به سرعت به پایان می‌رسد. من در مورد اینکه آیا این فرمت ها حتی قابل اجرا هستند یا خیر مخالفم.

“من فکر می کنم هنوز اشتیاق زیادی برای بازی کریکت تست وجود دارد و جام جهانی تست نمونه خوبی از آن است. در غیر این صورت، من تعداد زیادی کریکت T20 را می بینم. این بازیکن 51 ساله همچنین گفت بازیکنانی که از قراردادهای ملی برای بازی کریکت فرنچایز در سراسر جهان صرف نظر می کنند را نمی توان مقصر دانست.

“این اجتناب ناپذیر است که بچه های فردا بخواهند ورزش کنند، آنها می خواهند کریکت فرنچایز بازی کنند. ما بازیکنان زیادی را دیده‌ایم، به‌ویژه از جوامع حاشیه‌ای، مانند کریکت‌بازان غرب هند، در ورزش‌های دیگر بسیار فعال شده‌اند و به آن‌ها می‌روند. سایر ورزش‌ها به دلیل توانایی‌های برتر ورزشی‌شان. سقوط بزرگ از سمت زیبای دهه 80.

«مثلاً فردی مثل نیکلاس پوران. یا واقعاً به بازی کریکت تست علاقه داشته است؟ قبل از او، دواین براوو کمی کریکت تست بازی می کرد اما بیشتر کریکت فرنچایز را در سراسر جهان بازی می کرد.

صدها مثال از این دست وجود دارد. از استرالیا، شخصی مانند دیوید وارنر. آیا او اکنون روی کریکت تست تمرکز می کند یا قرار است تا پایان دوران حرفه ای خود (در T20s) بازی کند؟ “همیشه سخت خواهد بود. . جایی که می توانید درآمد زیادی کسب کنید. این اتفاق خواهد افتاد و همه اینها را باید پذیرفت.»

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید می شود.)

موضوعات مطرح شده در این مقاله